Konkurence: EBay chce posílit svou pozici akvizicí GSI Commerce

Společnost eBay oznámila akvizici, která by měla podpořit úroveň jejích služeb v oblasti e-commerce a on-line plateb.Konkurence: EBay chce posílit pozici akvizicí GSI CommerceEBay se dohodl se společností GSI Commerce na akvizici za 2,4 miliardy dolarů (41,8 miliardy Kč). Díky nákupu bude eBay moci zahrnout balík jejích nástrojů pro e-commerce a on-line marketing, které by měly podpořit vývoj jeho internetového tržiště a internetových plateb přes PayPal.

Nabídka činí 29,25 dolaru na akcii a očekává se, že akvizice bude dokončena ve třetím čtvrtletí tohoto roku. EBay však ještě nezískal finální souhlas regulačních orgánů a akcionářů GSI Commerce.

Produkty a technologie GSI Commerce výrazně posílí naši schopnost celosvětově propojovat kupující a prodejce,“ uvedl v tiskovém oznámení John Donahoe, výkonný ředitel a prezident společnosti eBay.

EBay je pro české uživatele dostupný od října 2009 a po půl roce tehdy navýšil objem položek zakoupených českými spotřebiteli o 50 %. Od března 2010 aukční síň funguje v ostrém provozu také v češtině, jedničkou na českém aukčním trhu však stále zůstává Aukro.cz.

Součástí dohody je 100% převedení obchodu s licencovaným sportovním zbožím a 70 % e-shopů Rue La La a ShopRunner do vlastnictví GSI.

GSI Commerce může až do 6. 5. 2011 čekat na další nabídky konkurenčních firem, které budou zveřejněny, pokud je představenstvo společnosti uváží jako zajímavější. EBay by pak mohl svůj původní návrh vylepšit.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře