Konkurence: E-shop CZC.cz zavádí službu mojeID

Český e-shop s počítači a elektronikou CZC.cz začal nově podporovat službu pro jednotné přihlašování mojeID. Vyplatí se služba prodejcům?Konkurence: E-shop CZC.cz zavádí službu mojeIDNoví i stávající zákazníci e-shopu CZC.cz mohou využít svůj účet mojeID pro přihlášení a nakupování.

E-tail uvádí, že za několik prvních dní se registrovalo několik tisíc zákazníků. Mezi největšími e-shopy s elektronikou je CZC.cz zatím první, který tuto službu zavedl.

Zavedení služby mojeID má pro naše zákazníky několik podstatných výhod – díky jednotnému přihlašovacímu jménu a heslu u nás mohou používat stejné přihlašovací údaje, jako například na svém oblíbeném diskusním fóru. Výhodou je také automatická aktualizace osobních údajů a zabezpečené přihlašování,“ uvedl v tiskovém oznámení Marek Šalanda, marketingový ředitel CZC.cz.

Vedle možnosti přihlášení přes mojeID účet však CZC.cz nadále podporuje přihlašování klasickým zadáním jména a hesla.

MojeID umožňuje validaci konkrétního uživatele včetně skutečné adresy, čímž snižuje riziko falešných objednávek. Uživatel s účtem mojeID se pak těmito údaji může přihlašovat na všech podporovaných serverech.

Službu mojeID jsme spustili na konci října loňského roku a do této chvíle evidujeme více než 40 tisíc založených účtů,“ dodal Ondřej Filip, výkonný ředitel CZ.NIC, které službu mojeID v České republice provozuje.

MojeID bylo integrováno také například do řešení pro e-shopy od společnostní E Linkx, Bohemiasoft, oXy Online a Pro Holding CZ. Další informace o službě naleznete na webu mojeID.

Zdroj: CZC.cz, ChannelWorld
Komentáře