Konkurence: Dixons Retail a Pixmania otevřely nové kanceláře v Brně

Provozovatel maloobchodních řetězců Dixons Retail otevřel nové centrum sdílených služeb a jeho e-tail Pixmania zahájil činnost české pobočky. Pro oba týmy potřebují ještě 150 pracovníků.

Konkurence: Dixons Retail a Pixmania otevřely nové kanceláře v BrněNové prostory slavnostně otevřeli generální ředitel společnosti Dixons Retail John Browett a ředitel Pixmania Steve Rosenblum.Společnost Dixons Retail přestěhovala Centrum sdílených služeb (CSS) do větších prostor a chystá se přijmout nejméně 80 nových pracovníků na pozice v oddělení služeb zákazníkům, ve finančním řízení a IT.

Od roku 2007, kdy CSS sídlí v Brně, přijalo 300 pracovníků na plný i částečný úvazek.

CSS poskytuje finanční služby a služby zákazníkům v 11-ti jazycích pro své maloobchody ve Velké Británii, Irsku a Skandinávii a rovněž svým e-shopům v Evropě. Nové prostory Dixons otevřel v budově Triniti office center v Trnité v centru Brna.

Nové prostory i pro e-shop Pixmania

Brněnské kanceláře se stanou také sídlem Pixmania, jednoho z největších e-shopů v Evropě, uvedlo Dixons. Centrála bude řídit pobočky ve 14 evropských zemích

Tým Pixmania spustí v Brně také projekt e-Merchant, platformu pro internetové obchody, kterou využívá několik dalších značek spadajících pod řetězec Dixons Retail i další evropští maloobchodní prodejci a internetové obchody.

Kanceláře internetového obchodu Pixmania v BrněNové prostory slavnostně otevřeli generální ředitel společnosti Dixons Retail John Browett a ředitel Pixmania Steve Rosenblum.

Dixons Retail se specializuje na maloobchod a služby v oblasti elektroniky. V současné době provozuje ve 26 zemích více než 1 200 klasických či internetových obchodů a zaměstnává přes 38 000 lidí.

V České republice pod Dixons Retail spadá řetězec Electroworld, který provozuje 23 obchodů na území České a Slovenské republiky. Dva obchody včetně centrálního skladu firmy se nacházejí v Brně.

Zdroj: Dixons RetailKomentáře