Konkurence: AutoCont nabízí interaktivní výuky pro základní školy. Chce využít 4,5 miliard přicházejících do škol

AutoCont představil svou nabídku pro interaktivní výuky pro školy. Snaží se tak využít aktuální výzvy MŠ a dotací z Evropské unie, které mají školy k dispozici. Inspirace pro vaše hledání nových obchodních příležitostí?AutoCont představil svou nabídku pro interaktivní výuky ve školách. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo v polovině května 2010 výzvu „1.4 Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách”. V rámci výzvy se mají do konce roku 2012 mezi českými základními školami rozdělit finance v objemu 4,5 miliardy korun.

Mezi oblasti podpory patří například vytváření podmínek pro rozvoj informační gramotnosti, zpřístupnění digitálního obsahu, ale také zvyšování kompetencí pedagogických pracovníků.

AutoCont pro potřeby škol vytvořil nabídku, která je připravena pro projektové záměry škol v dané oblasti. Připravoval ji už od roku 2009, kdy byl oznámen záměr projektu „EUpenizeskolam.cz“.

Při přípravě nabídky jsme využili našeho aktivního působení na více než tisíci školách v České republice a o jejich potřebách v rámci interaktivní výuky jsme diskutovali přímo s pedagogy. Zároveň jsme jednali s klíčovými dodavateli IT technologií světového významu i lokálními producenty výukového softwaru a didaktických pomůcek,“ uvedl postup příprav Miloslav Záleský, ředitel pro produkty a centrální projekty společnosti AutoCont CZ.

AutoCont radí a vzdělává

AutoCont nazval svou nabídku „Víme jak na interaktivní výuku“. Školám má pomoci jednoduše a přehledně vybrat nejen metodiku, prostředky pro interaktivní výuku, výukový software, řešení pro připojení k internetu, ale také jak zajistit podporu, provoz a správu výpočetní techniky a softwaru ve škole.

Pro zástupce škol zároveň prodejce a dodavatel služeb připravil bezplatné online semináře, na kterých se mohou zájemci dozvědět úvodní praktické informace k rozvoji metodiky moderní výuky od zkušeného pedagoga, ředitele školy a specialistů AutoContu.

S prezentací, kterou AutoCont pro své zákazníky připravil, se můžete seznámit na stránkách www.autocont.cz/skoly a www.vyukainteraktivne.cz.

Zdroj: AutoCont, ChannelWorldKomentáře