Konkurence: Agen končí, distributoři pláčou (aktualizováno)

Agen Computer, jeden z větších prodejců IT a provozovatel internetového obchodu, zkrachoval. Podle informací ChannelWorldu po něm mnoha velkým distributorům zůstaly pohledávky.Způsob likvidace Agenu je poněkud nešťastný, důsledky pocítí zřejmě celý trhPodle ověřených informací, které přinesl jeden ze zákazníků Agenu na blogu Hlava.net, je společnost Agen Computer v likvidaci a nastoupil do ní likvidační správce.

Na webu Agen Computer se včera objevila zpráva:

Vážení zákazníci,
dovolujeme si Vás upozornit, že v současné době probíhá kompletní inventarizace a kamenný i internetový obchod je dočasně uzavřen.
Děkujeme za pochopení.

 

Následně ale byla vyměněna za informaci, že se web upravuje (viz obrázek).

Cedule na dveřích prodejny ovšem potvrzuje, že je provozovatel v likvidaci a správu nad ním přebírá likvidátor. To je neradostná novina pro distributory, protože minimálně u těch největších měl pohledávky v řádu statisíců až milionů. Ne všechny byly pojištěné. Insolvenční řízení proti společnosti zatím nebylo zahájeno a schopnost splácet tedy ukážou až další týdny.

Pokud jste v posledních měsících ze strany distributorů pociťovali stále vyšší důraz na dodržování splatnosti nebo vyšší požadavky na prokázání vaší ekonomické stability, můžete očekávat, že se podmínky této strategie ještě přitvrdí.

Agen není v tomto roce prvním případem významného krachu na ICT trhu. V únoru jsme vás na ChannelWorldu informovali o ukončení činnosti broadline distributora Konsigna.

(aktualizováno): Stránky e-shopu už běží a objevila se v nich informace, že je doména agen.cz na prodej. Dražit můžete na Aukru. Vyvolávací cena je 90 tisíc korun. Prodávající Martin Rytíř uvádí, že průměrná návštěvnost je 10 tisíc unikatních návštěvníků denně. Statistiky zde.Komentáře