Kodak v rámci reorganizace prodá dvě divize

Kodak vydal oznámení s dalšími kroky reorganizace, kterou se chce jako společnost primárně zaměřená na komerční sféru, balení a tisková řešení a podnikové služby, vymanit z bankrotového stavu.

Kodak v rámci reorganizace prodá dvě divizeKodak v rámci reorganizace prodá dvě divizeKodak se v rámci reorganizace rozhodl prodat své divize Personalized Imaging (řešení pro retail, eventy a zábavní průmysl) a Document Imaging (skenery, skenovací software a související služby).

Vedení společnosti se rozhodlo partnery ujistit, že úroveň spolupráce zůstane zachována jako doposud.

Dodávka našich produktů, služeb a software bude pokračovat bez přerušení… Budeme dále investovat bez omezení do všech věcí, které jsme dělaly náš byznys výborným, do vývoje nových produktů a softwaru, vylepšených nabídek služeb, školení zaměstnanců a mimo jiné marketingových programů,“ uvedl v oznámení Enrico Bradamante, regional business manager - Document Imaging & Enterprise a vicepresident commercial cusiness - Enterprise Services & Solutions společonsti Kodak.

Cílem Kodaku je dokončit prodej obou divizí během prvního pololetí 2013. Výrobce přitom slibuje, že pracuje na tom, aby zajistil, že kupující bude sdílet jeho závazek k nejvyšším standardům partnerství.

Kodak zahájil reorganizaci firmy v letos v lednu poté, co požádal o ochranu před věřiteli. Zanedlouho poté výrobce oznámi, že během prvního pololetí vyčlení divizi produkující digitální fotoaparáty, kapesní fotoaparáty a digitální fotorámečky.

Zdroj: Kodak

Úvodní foto: Kodak

Komentáře