Kapsch dokončil akvizici společnosti Data Storage

Společnost Kapsch BusinessCom dokončila akvizici české firmy Data Storage specializované na dodávky komplexních podnikových řešení v oblasti zálohování, archivace, migrace, ukládání a správy dat IS.

Kapsch dokončil akvizici společnosti Data StorageKapsch dokončil akvizici společnosti Data StorageAkvizice Data Storage naplňuje podle vyjádření Kapsch BusinessCom strategii společnosti, kterou je nárůst podílu na tuzemském trhu informačních technologií. Kapsch nákupem rozšířil portfolio služeb a posílila technologickou základnu. Detailní podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Data Storage se nyní stane součástí Kapsch BusinessCom. „Tým Kapsche bude zároveň obohacen o specialisty Data Storage, kteří budou mít zase možnost těžit z bohatých zkušeností skupiny Kapsch v oblasti velkých infrastrukturních řešení,“ uvedl v tiskovém oznámení Karel Feix, jednatel a ředitel Kapsch BusinessCom.

Společnost Data Storage založil Libor Koudela v roce 1998. S růstem významu zálohování a archivace velkých objemů dat rostly i tržby společnosti. Data Storage má v současné době přes 200 zákazníků z oblasti privátního i veřejného sektoru, kterým dodává řešení pro zálohování a archivaci dat a zajišťuje také migraci, ukládání a správu dat informačních systémů.

Osobně jsem přijal nabídku působit na manažerské pozici v rámci společnosti Kapsch BusinessCom, kde budu zodpovědný za řízení služeb a produktů v oblasti infrastruktury a budu také nadále působit v pozici jednatele Data Storage,“ dodal k personální změně Libor Koudela, zakladatel a dosavadní jednatel Data Storage. Dalším jednatelem se stal také Karel Feix.

Zdroj: Kapsch BusinessCom

Úvodní foto: Kapsch

Komentáře