Jak si nezničit kariéru kvůli sociálním sítím

Jedním ze zdrojů informací o kandidátech jsou pro personalisty sociální sítě. Nezapomínáte chránit některé neveřejné informace?

Jak si nezničit kariéru kvůli sociálním sítímJak si nezničit kariéru kvůli sociálním sítímPrůzkumu Digitální kostlivce ve skříni, šesté části AVG Digitálních Deníků, se zúčastnilo 4 400 lidí ve věku 18 – 25 let z 11 zemí. Odpovídali na otázky, jak zacházejí se svým profilem na sociálních sítích.

Podle posledního průzkumu se v České republice třetina dotázaných Čechů ve věku 18 - 25 let na Facebooku přátelí se svým šéfem. Ve studii třetina českých respondentů také přiznává, že nikdy neupravovala svůj profil nebo neodstranila obsahy, které by jí mohly škodit při budování pracovní kariéry.

Tento průzkum také zjistil, že 30 % českých dotázaných uživatelů, kteří se na Facebooku přátelí se svými kolegy z práce, nemá nastaveno omezení, co mohou a nemohou jejich současní kolegové na sociální síti vidět.

Britští absolventi, kteří zveřejňují na svých on-line profilech fotografie, na nichž jsou obnažení, snižují své šance na obdržení pozvánky k pohovoru o 70 %, zatímco američtí absolventi dokonce o 84 %, uvádí AVG.

Společnost AVG údajně zjistila, že 90 % personalistů v obou zemích vyhledává o uchazečích informace na jejich nezabezpečených on-line profilech a posuzuje podle nich vhodnost kandidáta pro danou pozici.

Nezapomeňte revidovat svůj profil

Mladí uchazeči o zaměstnání by měli své online profily zrevidovat ještě před tím, než začnou posílat své životopisy, radí výrobce bezpečnostního softwaru.

Průzkum odhalil, že většina Britů a Američanů ve věku 18 – 25 let ještě nikdy neprovedla revizi svých on-line profilů, což může mít potenciální dopad na jejich pracovní vyhlídky.

Skutečnost, že mladí lidé své online profily nespravují efektivně, potvrdila AVG téměř polovina dotázaných personalistů.

Sociální síť jako první kolo výběrového řízení

Více než dvě třetiny dotázaných personalistů se nechaly on-line identitou uchazeče ovlivnit i pozitivně. Téměř tři čtvrtě z nich se při svém vyhledávání na internetu spoléhá na to, co o kandidátech najdou na LinkedIn.

Výsledky posledního průzkumu společnosti AVG ukazují, že internet a zejména sociální sítě změnily způsob, jakým personalisté přistupují k průběhu výběrového řízení. V dnešní době se stal obsah zveřejněný o uchazeči nebo uchazečem samotným ekvivalentem prvního kola pohovoru. Výsledky průzkumu zdůrazňují skutečnost, že naše on-line identita dnes hraje stejnou roli jako náš životopis,” uvedl v oznámení Tony Anscombe, senior security evangelist v AVG Technologies.

Zdroj: AVG
Úvodní foto: Ogerepus - Fotolia.com.png

Komentáře