Ipsos: mobilní internet od O2 v ČR nadále vede

Společnost Telefónica zveřejnila výsledky druhého průzkumu spokojenosti s mobilním internetem v České republice, který provedla agentura Ipsos. Jak dopadli čeští operátoři?Ipsos: mobilní internet od O2 v ČR nadále vede. Foto: © ra2 studio - Fotolia.com Druhý průzkum společnosti Ipsos opět ukázal společnost Telefónica Czech Republic jako nejlepšího poskytovatele mobilních datových služeb a pokrytí v České republice.

Vyplývá to z druhé vlny, kterého se zúčastnilo 1 016 respondenty metodou CAPI (osobní dotazování) na přelomu června a července 2011.

"Naše 3G síť je dnes dostupná 55 % populace, což je největší pokrytí ze všech operátorů, přinášíme také stabilní rychlost stahování dat," uvedl v tiskovém oznámení Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica Czech Republic.

Mobilní internetové připojení od O2 označuje za nejlepší 37 % respondentů, což je o 3 % více než v prvním průzkumu. Druhý se v průzkumu umístil T-Mobile, kterého označilo 26 % respondentů, a třetí skončil Vodafone s 15 %.

Průzkumu se zúčastnili respondenti z celé České republiky. Výsledky se nelišily v závislosti na věkové kategorii ani na velikosti místa bydliště respondentů.

Odpovědi na otázku: Který operátor podle Vás poskytuje celkově nejlepší mobilní internet?
Mobilním internetem myslíme internet, který lze používat kdekoliv podobně jako mobilní telefon.

Spokojenost s mobilním internetem v ČR

V celkové spokojenosti s kvalitou sítě získalo O2 kladné vyjádření od 40 % dotázaných. T-Mobile má nejlepší pokrytí podle 29 % respondentů a pokrytí Vodafonu vede u 14 % účastníků průzkumu.

Odpovědi na otázku: Který operátor podle Vás má nejlepší pokrytí mobilním internetem?
Mobilním internetem myslíme internet, který lze používat kdekoliv podobně jako mobilní telefon.

Kvalita pokrytí mobilním internetem v ČR

Zdroj: Teléfonica Czech RepublicKomentáře