Inmedity v ČR spouští první e-shop s nabídkou bezkontaktních NFC technologií

Společnost Inmedity dnes spustila první elektronický obchod v Česku věnovaný prodeji speciálního vybavení pro podporu bezkontaktní technologie NFC (Near Field Communication).

Inmedity v ČR spouští první e-shop s nabídkou bezkontaktních NFC technologiíNFCmall.com je určen především pro drobné spotřebitele, domácnosti, malé a střední firmy, uvádí Inmedity. Primární nabídku e-shopu tvoří tzv. NFC tagy (štítky různých typů a tvarů), do kterých je možné naprogramovat požadované informace a kódy.

Zmíněné tagy lze využít v neplatebních transakcích, a to hlavně v tzv. pasivním režimu. Jejich načtením pomocí mobilního telefonu získá majitel telefonu požadované informace – vizitku, webový odkaz nebo třeba slevový kupón,“ uvádí Inmedity v oznámení.

Kromě tagů a NFC telefonů nabízí e-shop službu vzdálené správy obsahu NFC tagů. Skrze ni mohou uživatelé opakovaně používat stejné štítky pro další použití nebo aplikace (např. marketingové nebo obchodní účely).

Inmedity nyní údajně připravuje spuštění svého e-shopu na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Chystá také brzké nasazení v Rakousku a Německu.

„V Česku zatím brzdí další vývoj nedostupnost společného prostoru pro využívání NFC v aktivním módu, ve kterém by banky, mobilní operátoři a poskytovatelé služeb sdíleli identitu a údaje uživatele. Data by zabezpečil tzv. Secure Element přímo v mobilu. Ten je však zatím poskytovatelům služeb a výrobcům mobilního softwaru obtížně přístupný. Řešením by mohlo být sjednocení elektronických peněženek pro jednotlivé lokální trhy, ať už v České republice, nebo v rámci celé Evropy,“ uvedl v oznámení Ján Kačina, odborný garant a partner společnosti Inmedity. 

Zdroj: Inmedity
Úvodní foto: Inmedity.com

Komentáře