IDG obnovuje značku IT distributor roku

Vydavatelství IDG Czech Republic získalo ochrannou známku IT distributor roku. Letošní ročník hlasování v ChannelWorld Awards tak naváže na historicky nejstarší nezávislou anketu, ve které distributory informačních technologií a spotřební elektroniky hodnotí jejich zákazníci a partneři v ČR a SR. Metodickým garantem ankety se stala výzkumná a poradenská společnost IDC.

IDG obnovuje značku IT distributor rokuVydavatelství IDG Czech Republic usilovalo o získání značky IT distributor roku již od roku 2009 poté, co zanikl její vlastník a původní organizátor ankety, časopis Computer Business. V několikanásobně vypsaném výběrovém řízení na odkup balíku všech ochranných známek společnosti Thomas Taylor vydavatelství IDG uspělo a 31. května 2012 podepsalo smlouvu o převodu známek do svého vlastnictví. Kromě ochranných známek ankety IT distributor roku získává také např. práva ke značce CIO FORUM.

IDG a časopis a web ChannelWorld letos pod metodickou záštitou výzkumné společnosti IDC vyhlásí již šestý ročník ankety pro prodejní a distribuční kanály ICT a spotřební elektroniky, kde zástupci prodejců a další profesionálové volí prostřednictvím webu www.ChannelWorld.cz/awards resp. www.ChannelWorld.sk/awards (a www.distributorroku.cz) distributory a výrobce roku.

Značku IT distributor roku IDG zahrne pod svou anketu ChannelWorld Awards, která se v lokálních verzích koná také v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí. Se změnou rovněž dochází ke sjednocení logotypů ocenění, které budou historickým vítězům postupně dodány.

ChannelWorld Awards - distributor roku

Vyvrcholením ChannelWorld Awards 2012 bude slavnostní večer, na kterém IDG vyhlásí podrobné výsledky ankety, jež IDC doplní prezentací trendů na trhu informačních a komunikačních technologií a předpovědí dalšího vývoje na základě svých výzkumů.

Historie ankety

V prvním ročníku IT Distributora roku (2006) zvítězila společnost AT Computers. V roce 2007 byla distributorem roku zvolena firma SWS. Poprvé se hlasovalo také pro IT VAD roku s přidanou hodnotou, kde zvítězil Azlan (divize Tech Data Distribution). První dva ročníky ankety proběhly pod hlavičkou již zaniklého časopisu Computer Business (vydavatelství Thomas Taylor).

Třetí ročník se uskutečnil již pod hlavičkou projektu ChannelWorld mezinárodního odborného vydavatelství IDG. V kategorii IT distributor roku 2009 v České republice zvítězila společnost AT Computers a zopakovala tak svůj úspěch z roku 2007, titul IT VAD roku 2009 získala společnost Intelek. Na Slovensku získala ocenění IT distribútor roka 2009 společnost eD system Slovakia a jako IT VAD roka 2009 byla zvolena společnost Avnet Technology Solutions.

Od roku 2010 navázalo IDG na svůj nadnárodní brand, anketu zastřešilo značkou ChannelWorld Awards a rozšířilo ocenění také o výrobce roku v osmi kategoriích. Titul Broadline distributora za rok 2010 získal eD system Czech a na Slovensku sesterská firma eD system Slovakia. V ocenění za rok 2011 titul obhájila opět společnost AT Computers, která tak drží největší počet ocenění od počátku ankety. Na Slovensku je obdobným rekordmanem firma eD system Slovakia.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře