ICT Unie členem Svazu průmyslu a dopravy ČR

ICT Unie se stala členem Svazu průmyslu a dopravy ČR. Proč se k tomuto kroku sdružení IT firem rozhodlo?ICT Unie, profesní sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, se stala plnoprávným členem Svazu průmyslu a dopravy ČR. „ICT Unie, profesní sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, se stala plnoprávným členem Svazu průmyslu a dopravy ČR. „Prostřednictvím tohoto kroku chce ICT Unie účinněji hájit zájmy sektoru informačních a komunikačních technologií (ICT) v rámci České republiky, zvýšit povědomí o významu ICT a v konečném důsledku přispět k růstu konkurenceschopnosti naší země,“ uvedli zástupci sdružení v tiskovém oznámení.

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) sdružuje kromě téměř 1 550 společností z nejrůznějších sektorů trhu i řadu odvětvových svazů, přičemž žádná z profesních organizací zastřešujících oblast ICT dosud členem nebyla.

ICT Unie představila 10. 6. 2010 svůj programový dokument „Strategie ICT průmyslu v České republice“. Identifikovala v něm pět hlavních bariér bránících plnému využití potenciálu ICT v ČR. Seznámit se s ním můžete podrobněji na ChannelWorldu v komentáři Svatoslava Nováka, prezidenta ICT Unie. Dokument „Agenda 2010 – 10 priorit pro budoucnost ČR“ vypracovaný Svazem průmyslu a dopravy naleznete zde.

Zdroj: ICT Unie, ChannelWorldKomentáře