IBM rozšiřuje partnerskou podporu v oblasti cloudu

IBM oznámilo partnerský program zahrnující školení a finanční podporu s cílem podpořit cloudovou nabídku.

IBM rozšiřuje partnerskou podporu v oblasti clouduIBM partnerům poskytne technická školení a granty pro investice do technologií a marketingu. Chce tak podpořit partnerský kanál v oblasti cloud computingu. Jedná se o jeden z posledních kroků mezi největšími IT výžrobci. Dell nedávno oznámil své veřejné cloudové úložiště, HP ve své cloudové divizi vytvořilo novou organizaci zaměřenou na produkty a technologie. Zástupci IBM uvedli, že tyto aktivity mají podpořit partnerský ekosystém a sladit jej s širší cloudovou strategií společnosti. Výrobce již nabízí služby pro zákazníky, kteří chtějí postavit privátní cloudy s využitím systémů PureSystems. IBM chce rozšířit svou partnerskou základnu především o vrstvu poskytovatelů služeb, což Carl Brooks analytik skupiny 451 Research hodnotí jako dobrý krok.  K dnešnímu dni má IBM mezi partnery na 1 400 poskytovatelů služeb (managed service providers – MSP), kteří mohou prodávat služby SmartCloud pod vlastními značkami. IBM vidí velký trh mezi menšími organizacemi, jako jsou malé nemocnice, které chtějí využívat cloudové služby, ale nemají pro dostatek interních IT kapacit a zkušeností. MSP jim mohou poskytnout odborné znalosti a služby účtovat v modelu podle využití. Co podpora zahrnuje? Nový balíček podpory má pomoci MSP získat potřebné technické znalosti, vylepšit marketingové prostředky a snížit finanční problémy s tím související. IBM proto otevřelo čtyři nové „Global Centers of Excellence“, které se nacházejí v Německu, New Yorku, Šanghaji a Tokiu. Tato centra budou partnerům poskytovat konzultace, školení a testování sytsémů IBM. K dispozici je partnerům i dalších 40 IBM Innovation center. V oblasti marketingu výrobce partnerům pomůže lépe využívat sociální média a rozvíjet marketingové plány. MSP budou mít k dispozici analytické služby IBM. MSP budou moci využít také financování systémů, softwaru a služeb IBM s platební plány na 12 měsíců bez úrokové míry. Platby za nákupy PureSystems mohou být podle oznámení odloženy až o 90 dní.  Zdroj: IDG News Service IBM partnerům poskytne technická školení a granty pro investice do technologií a marketingu. Chce tak podpořit partnerský kanál v oblasti cloud computingu.

Jedná se o jeden z posledních kroků mezi největšími IT výžrobci. Dell nedávno oznámil své veřejné cloudové úložiště, HP ve své cloudové divizi vytvořilo novou organizaci zaměřenou na produkty a technologie.

Zástupci IBM uvedli, že tyto aktivity mají podpořit partnerský ekosystém a sladit jej s širší cloudovou strategií společnosti. Výrobce již nabízí služby pro zákazníky, kteří chtějí postavit privátní cloudy s využitím systémů PureSystems.

IBM chce rozšířit svou partnerskou základnu především o vrstvu poskytovatelů služeb, což Carl Brooks analytik skupiny 451 Research hodnotí jako dobrý krok.

K dnešnímu dni má IBM mezi partnery na 1 400 poskytovatelů služeb (managed service providers – MSP), kteří mohou prodávat služby SmartCloud pod vlastními značkami.

IBM vidí velký trh mezi menšími organizacemi, jako jsou malé nemocnice, které chtějí využívat cloudové služby, ale nemají pro dostatek interních IT kapacit a zkušeností. MSP jim mohou poskytnout odborné znalosti a služby účtovat v modelu podle využití.

Školení, marketing i finanční prostředky

Nový balíček podpory má pomoci MSP získat potřebné technické znalosti, vylepšit marketingové prostředky a snížit finanční problémy s tím související.

IBM proto otevřelo čtyři nové „Global Centers of Excellence“, které se nacházejí v Německu, New Yorku, Šanghaji a Tokiu. Tato centra budou partnerům poskytovat konzultace, školení a testování sytsémů IBM. K dispozici je partnerům i dalších 40 IBM Innovation center.

V oblasti marketingu výrobce partnerům pomůže lépe využívat sociální média a rozvíjet marketingové plány. MSP budou mít k dispozici analytické služby IBM.

MSP budou moci využít také financování systémů, softwaru a služeb IBM s platební plány na 12 měsíců bez úrokové míry. Platby za nákupy PureSystems mohou být podle oznámení odloženy až o 90 dní.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © CenturionStudio.it - Fotolia.com

Komentáře