IBM ohlásilo migrační programy pro servery HP a Sunu

IBM oznámilo nové služby a programy, které mají partnerům pomoci s argumenty pro migrací zákazníků ze serverů Sun a HP na mainframy IBM System z, a to zejména na platformě Linux. Kromě automatizovaných postupů jsou k dispozici i finanční pobídky.Migrace na mainframy IBM System z by nyní měl a být pro vaše zákazníky jednodušší (Foto: IBM)Nové služby jsou zákazníkům dostupné pod názvem „Server Consolidation and Migration Services". Podle výrobce mohou „dramaticky zkrátit dobu a pracnost přenosu aplikací ze samostatných, neefektivně využívaných serverů na finančně efektivnější a snáz spravovatelnou infrastrukturu mainframů IBM". Dosáhnout toho mají nahrazením pomalých, manuálních metod automatickým řešením. Údajně tak mohou partneři zkrátit projekty konsolidace serverů a migrace aplikací z měsíců na týdny.

Výrobce dále uvádí, že služby jsou výsledkem dlouhodobých investic do Linxu na mainframech System z. Téměř 2 800 z celkového počtu 5 000 aplikací dostupných na platformě System z je založeno na Linuxu. Linux tvoří přibližně polovinu ze zhruba 1 000 nových nebo aktualizovaných aplikací, které byly v roce 2008 vydány pro mainframovou platformu IBM. V posledním roce si Linux nainstalovalo více než 40 % nových zákazníků platformy System z.

IBM zároveň ohlásilo program finančních pobídek „z Rewards", který má usnadnit vašim zákazníkům rozhodování o přechodu na nový systém. Firmy, které si koupí nebo upgradují na nový mainframe z10 Enterprise Class (EC) nebo Business Class (BC) pro konsolidaci konkurenčních systémů Sun a HP, mohou v rámci nového programu „z Rewards" získat body, které lze vyměnit za některé migrační služby IBM.

Nová nabídka doplňuje rozšíření programu IBM Migration Factory pro přechod ze systémů IBM Power Systems na System z, k němuž IBM přistoupila v září 2008.

Migraci mohou nabídnout všichni obchodní partneři IBM certifikovaní pro prodej a poskytování služeb platformy System z. Po firmě, která o certifikaci v ČR usiluje, se vyžaduje vyškolení dvou obchodníků a dvou techniků. IBM za tím účelem organizuje řadu certifikačních školení a následné testy.

Demo nových migračních služeb můžete shlédnout na videu přímo na stránkách IBM.Komentáře