IBM nabídne skrze partnery úvěry v hodnotě 4 miliard dolarů

IBM nabízí 4 miliardy dolarů nového kreditu zákazníkům prostřednictvím svého prodejního kanálu. Vyvíjí také novou mobilní aplikaci, která má přístup k financování usnadnit.

IBM nabídne skrze partnery úvěry v hodnotě 4 miliard dolarůIBM nabídne skrze partnery úvěry v hodnotě 4 miliard dolarů Tento krok následuje poté, co loni IBM uvolnilo miliardový (v dolarech) kredit pro malé a střední firmy. V roce 2011 nabídky využilo 6 800 firem po celém světě, aby tak ufinancovalo nákup produktů IBM během jednoho roku místo 18 měsíců.

Mobilní aplikace Global Financing bude uvedena na americký trh již tento měsíc. Celosvětově ji IBM bude vydávat v lednu 2013, a to poprvé v Číně.

Aplikace partnerům umožní, aby „poskytli svým klientům cenové nabídky a vytvořili schválení úvěru během několika minut na iPadu, iPhonu či mobilním zařízení s OS Android,“ u zakázek až do 500 000 dolarů, uvádí IBM.

Finanční balíčky začnou v prvním roce nulovým úrokem bez nutnosti započetí splácení, tvrdí výrobce. Nabídky budou dostupné prostřednictvím partnerů v 50 zemích.

Incentiva, zdá se, cílí na podporu nákupů v podnicích v situaci, kdy je situace na úvěrových trzích napjatá a vývoj globální ekonomiky nejistý. K 30. 9. 2012 drželo IBM v hotovosti 12,3 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Flavijus Piliponis - Fotolia.com

Komentáře