HP rozšiřuje podporu a příležitosti partnerů v oblasti cloudu a služeb

Na globální partnerské konferenci v Las Vegas představila společnost HP nové programy a řešení, která mají resellerům umožnit zvýšit zisky z prodeje cloudových řešení a služeb.

HP rozšiřuje podporu a příležitosti partnerů v oblasti cloudu a služebNa globální partnerské konferenci v Las Vegas představila společnost HP nové programy a řešeníV rámci Global Partner Conference HP seznámilo partnery se inovací programu HP PartnerOne, který byl rozšířen o nové specializace a možnosti spolupráce. Program HP ServiceOne má pak umožnit poskytovatelům dodávat cloudové služby rychleji než dříve.

V roce 2013 dosáhne podle průzkumu HP trh cloudových řešení 143 miliard dolarů. Výrobce se proto zaměřil na dodávky univerzálních řešení, která nabídnou širší možnosti spolupráce různých aplikací i služeb a dostatečnou flexibilitu, jež podpoří různé obchodní modely.

Nové programy HP umožní partnerům dodávat hybridní cloudová řešení podle konkrétních potřeb zákazníků. Tyto programy podporují široké spektrum cloudových obchodních modelů a nabízejí přidanou hodnotu v podobě odborných znalostí partnerů a analýz investic.

Nové cloudové programy HP pro obchodní partnery mj. zahrnují:

—  HP Cloud Builder Specialist - specializace zahrnuje školicí programy zaměřené na cloudové infrastruktury pro stávající partnery, software a služby, stejně jako přístup do democenter HP Cloud Centers of Excellence. Školení pro získání specializace bude dostupné od listopadu 2012.

—  HP Interchange - sociální síť umožňující spolupráci a sdílení zkušeností obchodních partnerů při návrhu a nasazení cloudových technologií.

HP ServiceONE rozšířen o podporu storage

Program HP ServiceONE byl rozšířen o podporu služeb z oblasti datových úložišť. Rozšíření o ServiceONE Partner Support dovolí kvalifikovaným partnerům prodávat jejich vlastní služby kryté podporou HP.

Partneři mohou prodávat nebo poskytovat služby HP svým zákazníkům včetně servisní podpory HP, případně nabízet značkové partnerské služby se zajištěným přístupem k  podpoře HP.

Služba bude nejprve dostupná vybraným obchodním partnerům během března, celosvětově pak později v průběhu letošního roku.

Konzultace v balíčcích

Novinkou jsou i služby HP Packaged Consulting Services obsahující nabídku odborných konzultací v oblasti cloudu, sítí a úložišť pro zákazníky HP partnerů bez nutnosti investic do specializovaného týmu zaměstnanců. Cena balíčků začíná na 2 000 dolarech.

ChannelWorld vám již brzy přinese bližší informace z Global Partner Conference v samostatné reportáži.

Zdroj: HPKomentáře