HP oznámilo otevření veřejného cloudu a nové služby

Společnost HP představila své pojetí konvergovaného cloudu, které nabízí možnost využívání hybridního poskytování služeb a řešení.

HP oznámilo otevření veřejného cloudu a nové službyHP oznámilo otevření veřejného cloudu a nové službyKonvergovaný cloud HP byl navržen pro podnikový sektor, v němž rozšiřuje možnosti využití cloudových technologií napříč IT infrastrukturou, aplikacemi a informacemi.

HP konvergovaný cloud má propojit dílčí řešení HP: konvergovanou infrastrukturu, konvergovanou správu a bezpečnostní technologie, konvergované informace a technologii OpenStack.

HP konvergovaný cloud umožní organizacím sjednotit veřejné, privátní a řízené cloudové služby s jejich stávající IT infrastrukturou, díky čemuž budou moci vytvořit skutečně transparentní hybridní prostředí, které se dokáže rychle přizpůsobit vysoce proměnlivým požadavkům trhu či novým obchodním strategiím,“ uvedl v tiskovém oznámení Bill Veghte, ředitel pro strategii a výkonný viceprezident divize HP Software.

Cloudová nabídka má být odpovědí na zjištění průzkumu HP z října 2012, podle kterého se v téměř 50 % organizací dá najít alespoň jedno oddělení, které pracuje s neschválenými cloudovými IT řešeními, a dalších 18 % respondentů naznačilo, že si nejsou jistí, zda v jejich IT infrastruktuře neschválené systémy neexistují.

Služby v HP konvergovaném cloudu

Veřejný cloud HP pro webové aplikace nabídne od 10. 5. 2012 v beta verzi veřejnou infrastrukturu jako službu, která bude zahrnovat možnost využívání výpočetního výkonu virtuálních počítačů a kapacity on-line úložišť „na vyžádání“ podle potřeby.

Od stejného data budou prostřednictvím HP Cloud Services formou privátních beta verzí zpřístupněny rovněž relační databázový nástroj pro MySQL a bloková úložná služba pro přesun dat z jedné výpočetní instance do jiné.

Nabídku řešení HP pak rozšiřuje nástroj HP Cloud Maps o předpřipravené šablony aplikací, které tvoří katalog aplikačních služeb připravených pro rychlé nasazení. HP také představilo software Service Virtualization 2.0 pro testování aplikací v simulovaném virtualizovaném prostředí a HP Enterprise Cloud Services pro outsourcing správy vlastního privátního cloudu.

Zdroj: HPKomentáře