Google se chystá zpoplatnit srovnávač Nákupy

Google oznámil zpoplatnění služby Google Nákupy. Prodejci budou mít možnost si připlatit za lepší umístění v cenovém srovnávači zboží podobně jako u konkurenčních služeb.Google se chystá zpoplatnit srovnávač Nákupy Google se chystá v blízké době zpoplatnit srovnávací službu Google Nákupy, oznámil to viceprezident společnosti Sameer Samat.

Nákupy jsou v provozu i v České republice, a to od listopadu loňského roku.Zatím však nepředstavují velkou konkurenci pro zavedené srovnávače Heureka.cz od Allegro Group či Zboží.cz od Seznamu.

Důvodem může být mimo jiné to, že Google u nás zatím Nákupy nezobrazuje jako součást svých výsledků vyhledávání. Po zpoplatnění by však tento krok byl logický.

Na stránce pro obchodníky využívající tuto službu navíc už nyní Google uvádí: „Vaše zboží se bude zobrazovat v Nákupech Google a v závislosti na relevanci daného zboží se může zobrazit i na stránce Google.cz.“

Cenové srovnávače jsou poměrně hojně využívaným nástrojem nakupujících na internetu, jelikož kromě srovnání cen umožňují vkládání hodnocení produktů a e-shopů uživateli. Zaplacením poplatku e-shop získává zajímavější umístění produktů při zobrazení výsledků vyhledávání.

Google zároveň se zpoplatněním služby plánuje zavedení certifikátů kvality prodejců, aby lépe odlišil profesionální prodejní weby od amatérských. Označení „Google Trusted Stores“, by mělo být zárukou Googlu, že se zákazník nemusí bát v e-shopu nakupovat.

Zdroj: Effectix.com, ChannelWorld
Komentáře