Google představil službu pro zrychlení webových stránek

Google vyvinul hostovanou službu, která analyzuje webové stránky a následně přepisuje jejich kód, aby zvýšila jejich rychlost pro prohlížení. Klade klient, pro kterého vyvíjíte web, důraz na rychlost?

Google představil službu pro zrychlení webových stránekGoogle představil služub pro zrychlení webových stránekAbyste mohli službu Page Speed Service využít, musíte se přihlásit a nasměrovat DNS záznamy daného webu na Google.

Služba vytáhne obsah daného webu, optimalizuje jeho rychlost a stránky zpřístupní koncovým uživatelům ze serverů Googlu.

Google uvádí, že návštěvníci budou mít i nadále k webu stejný přístup jako dříve, ale zaznamenají zvýšení rychlosti o 25 až 60 %.

Služba je aktuálně dostupná zdarma omezenému počtu vybraných webmasterů. Google oznámí cenu a další detaily později. Správci webů se mohou přihlásit k odběru dalších informací.

Google má mnoho projektů a iniciativ, které mají pomoci zrychlit referování webových stránek, a to jak vlastních tak i jiných webů. Více se o službě dovíte zde.

Letos společnost představila také službu Page Speed Online, která analyzuje rychlost webových stránek z pohledu prohlížení z desktopu i z mobilních zařízení.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorldKomentáře