GE Money Bank rozšiřuje bezkontaktní platby

Nový rok klientům GE Money Bank přinese nové platební metody. Budou moci svou kartu využít k bezkontaktním platbám mobilem. Banka jim též začne vydávat speciální nálepky pro bezkontaktní platby.

GE Money Bank rozšiřuje bezkontaktní platbyZleva: Jiří Kejla, projektový manažer GE Money Bank, Ladislav Seifrt, ředitel alternativních distribučních kanálů GE Money Bank, Richard Walitza, ředitel rozvoje mobilních plateb a inovací společnosti MasterCard Europe pro ČR a SRGE Money Bank představila nové bezkontaktní platební možnosti, které počátkem roku 2013 nabídne všem svým klientům.

Ve spolupráci s karetní společnostní MasterCard a telekomunikačním operátorem Telefónica (O2) zpřístupní bezkontaktní platby prostřednictvím technologie NFC v mobilních telefonech.

Do certifikovaného mobilu s podporou technologie NFC si klienti GE Money Bank budou moci již od ledna 2013 integrovat debetní anebo kreditní kartu

S mobilem pak budou moci bezkontaktně platit v obchodech. Pro platby do 500 Kč nebude třeba zadávat PIN.

V mobilním telefonu budou vedle historie plateb dostupné také všechny údaje o kartě nutné pro její využití u internetových obchodníků. Namísto hledání karty se tak např. zákazníkům e-shopů bude stačit podívat do mobilu, který na rozdíl od karty mají zpravidla neustále po ruce.

Háček je v tom, že nutná je SIM karta od operátora O2. Navíc certifikováno dosud bylo jen kvarteto zařízení z dílny společnosti Samsung. Konkrétně: mobily Galaxy S III, Galaxy Ace 2 Galaxy Mini 2 a hybrid mobilu a tabletu Galaxy Note II. Heslo banky „platby mobilem s technologií NFC pro všechny“ je tak trochu zavádějící. Během ledna a února však GE plánuje certifikovat dalších 10 modelů včetně značek Sony, HTC a LG.

GE Money Bank nabídne PayPass platební nálepky

GE Money Bank rozšiřuje bezkontaktní platby. Zdroj: © Xuejun li - Fotolia.com

Další novou platební metodou, kterou GE Money Bank zavádí do své nabídky služeb v lednu 2013, jsou platební nálepky PayPass, které bude banka poskytovat jako debetní kartu MasterCard k běžnému účtu zdarma.

Má jít o jakýsi předstupeň pro NFC platby pro ty klienty, kteří jich zatím nemohou využít. Například proto, že nehodlají měnit mobilního operátora nebo nemají kompatibilní zařízení. Nálepku lze umístit kamkoliv. Třeba právě na mobilním telefon. Pak s ní lze platit na bezkontaktním terminálu obdobně jako s mobilem podporujícím NFC.

Nálepka funguje jako debetní karta. Získat ji lze k běžnému účtu, z něhož se odečítají prostředky vynaložené na platby. U plateb do 500 Kč opět nebude nutné zadávat PIN.

V novém roce GE plánuje vzdálenou aktivaci NFC karty, zapojení dalších operátorů a podporu dalších operačních systémů.

Pokud vás zajímá, kdo z konkurentů je již terminálem pro bezkontaktní platby vybaven, můžete si je vyhledat na webu PayPass.cz společnost MasterCard a kartavmobilu.cz firmy Telefónica O2.

Zdroj: GE Money Bank, ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře