Fotoreport z Kobe 2015: Svezte se na vlně LTE, chytrých domácností a digital signage

Od chytrých domů, přes LTE připojení, úložiště po digital signage pro komerční využití i domácnosti. To vše bylo součástí partnerského setkání společnosti Kobe pro rok 2015.

Fotoreport z Kobe 2015: Svezte se na vlně LTE, chytrých domácností a digital signageVarianty FrameXX.

Zdeněk Horáček, ředitel společnosti Kobe, zahájil celodenní setkání a provedl resellery celým seminářem a jeho tématy, která byla z poloviny produktová a z poloviny technologická.

Představil také Jindřicha Milera jako nového produktového manažera pro digitálními rámy FrameXX.

Dále Zdeněk Horáček upozornil, že na profilových stránkách na Facebooku a Googlu Plus zveřejňují nejnovější novinky a informace, a to ve větší míře než na webu. Na B2B webu pak přibyla funkce interaktivního vyhledávání a export detailních informací. Aktuálně Kobe pracuje na aktualizaci technických stránek.

Zaklepejte na dveře chytrých domácností

První přednáška se zaměřila na inteligentní domy, které mají zajišťovat optimální prostředí a komfort osob v něm žijících (automatické řízení osvětlení, topení/klimatizace, zavlažování, centrální ovládání apod.).

Smart home je ekonomicky a energeticky efektivnější, zajišťuje také vyšší bezpečnost (IP kamery, detekční čidla) a usnadňuje komunikaci a zábavu. Vyžaduje samozřejmě propojení zařízení různých výrobců do jedné sítě.

Zdeněk Horáček, KobePoté Zdeněk Horáček srovnal dostupné technologie pro chytré domácnosti. Jde o cenově dostupné analogové systémy pro jednoduché instalace (27 MHz, 433 MHz), kde je nízká cena vyvážená částečnou kompatibilitou.

Dále lze využít specifické digitální protokoly, které jsou spolehlivé a bezpečné, ale můžete narazit na problémy interoperability. Populární variantou je pak Wi-Fi, které však není optimální pro řízení, je dražší, energeticky náročnější, náchylné k rušení a může mít problémy s kompatibilitou.

Implementační vhodná je technologie ZigBee, ale aplikační vrstva je nestandardizovaná. Pro komponenty bez baterií (napájení z RF signálu) lze použít EnOcean. Málo rozšířené je DECT ULE známé z IP telefonie. Poslední zmiňovaná je technologie Z-Wave je navržená pro domácí automatizaci, její nevýhodou je zatím spíše cena.

Z konkrétních výrobců Zdeněk Horáček ukázal technologii Tellstick NET, na kterém je postavená koncepce od firmy Proove – balíček pro inteligentní domácnost. Jeho recenze naleznete např. na www.digitalnidomacnost.cz. Do budoucna Kobe chystá další rozšiřování portfolia o komponenty využívající technologii Z-Wave.

Lucie Klaudová ze společnosti InfortrendProč prodávat technologie pro chytré domácnosti? Podle Zdeňka Horáčka jde o nový segment s velkým růstovým potenciálem, je zde prostor pro instalace, konfigurace a poradenství.

Poté vystoupila Lucie Klaudová ze společnosti Infortrend. O prezentovaných novinkách v diskových polích jsme vás informovali již v dřívější reportáži. Zmínila také tzv. Advanced RFU Replacement plan pro zrychlené zasílání náhradních dílů. Při registraci pole či NAS do třiceti dnů od nákupu na www.infortrend.com/registerafrp  získáte tento plán na tři roky zdarma.

Zděněk Horáček následně představil novou službu pro Infortrend Storage řady EonStor DS, konkrétně možnost využití Hot-swap jednotky alokované v servisním středisku Praha. Spojená on-site výměna je garantovaná v rámci Prahy do 4 hodin. Tento servis by měl partnerům poskytnout zajištění v případě požadavku na vysokou dostupnost služby.

Svezte se na vlně LTE

Po přestávce následoval přednáškový blok orientovaný na mobilní komunikace zejména na 4G. Zdeněk Horáček shrnul současnou situaci – přechod k mobilním datovým připojením, kdy rychlost mobilních sítí přesahuje DSL, a rozšíření virtuálních operátorů (zatím prakticky nenabízejí LTE kromě virtuálů T-Mobilu).

Pokrytí LTE připojení je na českém trhu již poměrně široké a představuje zároveň příležitost prodat nový hardware. Operátoři se totiž při cenovém souboji ve službách soustředí jen minimálně na hardware, uvádí Horáček. S využitím více operátorů lze zajistit zálohy primární konektivity.

Následně Zdeněk Horáček představil produktovou řadu LTE modemů/routerů (Dovado), širokopásmových antén (Poynting), M2M modulů a mobilních routerů (Conel) a představil možné scénáře využití v telematice, telemetriii, prodejních automatech či mobilních hotspotech.

Jindřich Miler, KobeJindřich Miler představil řešení digital signage FrameXX má zatím čtyři varianty: A/V přehrávač Sign2 s podporou 4K videa, multimediální fotoobraz 32‘‘ až 65‘‘ Home2, interaktivní dotykový panel Tab s Androidem a vzdálené ovládání. Mezi typické zákazníky Home2 patří designové domácnosti, stylové rezidence, prodejny, showroomy, čekárny, či divadla.

Jak efektivně na digitální reklamu s řešením FrameXX ukázal Michal Gerbel. Věnoval se možnostem ovládání tohoto systému lokálně přes dálkový ovladač a webový prohlížeč nebo vzdáleně pomocí FrameXX Control v cloudu. To je k dispozici ve verzi Free a Pro, která má rozšířené nastavení, umožnuje práci se skupinami a nabídne detailní historii změn.

Novinkou v rodině FrameXX je prezentační modul Win na platformě Intel. Jde o miniaturní robustní počítač s pasivním chlazením a SSD diskem určeným zejména pro digitální reklamu. Výhodou je podle GErbela bezúdržbový provoz, spolehlivost a atraktivní cena. Je určen pro instalace OS Windows a Linux.

NAS a podporované disky

Lubomír Tomány ze společnosti SynologyPo obědě vystoupil Lubomír Tomány ze společnosti Synology, Výrobce storage roku 2014 v ChannelWorld Awards. V první části své prezentace Tomány představil nové funkcionality systému DiskStation Manager 5.2, který doznal vylepšení v oblasti zálohování (např. obnova na úrovni souborů), cloudových aplikací (např. nástroj Cloud Station pro synchronizaci dat mezi serverem a klienty), multimédií (Note Station) a virtualizace (Docker). Novinkou je také souborový systém BTFRS, který umožní širší nastavení a úspornější možnosti zálohování.

V druhé části prezentace se věnoval hardwarovým novinkám nejen v NAS serverech. Ukázal novou vlajkovou loď RC18015xs a její expanzní box RXD1215SAS, dále dvoudiskové NAS DS715, DS215+VS360HD a dual-band router RT1900ac. Shrnul také partnerskou podporu s důrazem na webové zdroje, nové případové studie, projektové slevy a prodlouženou záruku na pět let.

Pavel Zmitko, WSZávěrečná prezentace patřila Pavlovi Zmitkovi z firmy Western Digital, který shrnul portfolio disků a zejména se věnoval řadám Purple pro kamerové systémy (série NV pro vysokou zátěž) a řadám Red a Red Pro (pro vyšší zátěž, záruka pět let) pro NAS. Ještě vyšší výkon a spolehlivost nabídnou disky Re.

Vysvětlil, proč volit různé modely disků podle aplikace a zátěže a proč je důležití podpora RAID.

Závěrem vyšel čas na diskuzi, byla vylosována tombola, do které věnovaly ceny společnosti Synology (NAS), WD (disky Red) a další.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře