EET díky akvizici nabídne značky United Digital a Hive i v ČR

EET Group oznámila akvizici britského výrobce United Digital, který je specialistou na RAID servery, včetně řešení Hive kompatibilních s počítači Mac.

EET díky akvizici nabídne značky United Digital a Hive i v ČREET díky akvizici nabídne značky United Digital a Hive i v ČREET Česká Republika nabídne v distribuci produkty značky United Digital a Hive, jejichž výrobce skupina v lednu akvírovala.

United Digital dodává RAID servery především pro větší korporace a profesionály působící v oblasti médií. V průběhu posledních 15 let se UD povedlo získat zákazníky, jako jsou Tesco, Manchaster United, London Underground, Sotheby’s, Rolls Royce Motors, Commerzbank a některé ze světově známých společností působících v oblasti médií a reklamy, jako jsou McCann Erickson, Ogilvy a Saatchi.

Jsme velice rádi a potěšení, že se akvizice United Digital povedla, a my tak můžeme nabídnout další kvalitní rozšíření nabídky našim zákazníkům. Za 15 let se společnost United Digital zapsala do povědomí zákazníků a odborné veřejnosti, obzvláště pak ve Velké Británii. Věříme, že dokážeme být stejně úspěšní i v ostatních 15 zemích Evropy, kde EET Group nyní působí,“ uvedl k akvizici v tiskovém oznámení John Thomas, CEO skupiny EET.

Současně s akvizicí United Digital se bývalý výkonný ředitel firmy Hans-Henrik Enoksen stal součástí týmu EET Group a bude zodpovědné za rozšíření produktů této značky v Evropě.

United Digital vyrábí dvě základní řady serverů. Série HyperStar nabídne konektivitu přes PCIe a Fibre Channel a řada SuperStar disponuje Fibre Channelem, I-SCSI a SAS rozhraním. Nabízí však také speciální řešení na míru.

Designové produkty Hive pro počítače Mac pak zahrnují kapesní RAID úložiště, stolní úložiště i rack storage pro archivaci a editaci videa. K desktopovým produktům Hive vyrábí také speciální kufříky pro přenášení. Více informací o produktech naleznete na webech United Digital a HiverAid.

EET pokračuje v expanzi

Po akvizicích společností Ernitec, Compudis, GS Scandinavia či Inter-Data distribuční skupina EET dále pokračuje v expanzi. Posledním oznámeným rozšířením je také získání kontraktu na britského výrobce herního příslušenství Playfect. Tyto produkty jsou již dostupné také v České republice.

Zdroj: EET, ChannelWorldKomentáře