EBay kupuje BillSafe, zákazníci budou moci platit zpětně

Prodejní a aukční portál Ebay oznámil akvizici softwaru, který zprostředkovává jednu z nejoblíbenějších platebních metod v Německu a dalších zemích.

EBay kupuje BillSafe, zákazníci budou moci platit zpětněEBay kupuje BillSafe, zákazníci zaplatí budou moci platit zpětněEbay kupuje německého výrobce BillSafe, který mu poslouží jako komplement k platebnímu systému PayPal. Podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

BillSafe poskytuje možnosti nákupu na fakturu, což nakupujícím umožňuje vybrat položky, přijmout je a následně obdržet účet, za který poté zaplatí. Ebay získal minoritní podíl v této společnosti již v říjnu 2010.

Nákup na proforma fakturu je v velmi populární v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Nizozemí. V samotném Německu registruje eBay 15 milionů účtu.

Jedním z nejlepších aktiv PayPalu je bezpečnost našeho systému, těší nás, že můžeme zákazníkům nyní nabídnout ještě bezstarostnější způsob platby, který znají a dávají mu přednost, a který přinese více prodejů obchodníkům,“ uvedl v tiskovém oznámení Arnulf Keese, výkonný ředitel společnosti PayPal Germany.

Akvizice BillSafe je zároveň komplementem služby Bill Me Later, která umožňuje formou úrokovaného úvěru rozložit platbu za nákup na splátky.

Jinou společností, která nabízí technologii nákupu na fakturu je Billpay.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře