Družstevní prodejny jako výdejny e-shopů?

Sdružení českých a moravských spotřebních družstev COOP jedná s několika internetovými prodejci o možnosti vydávat zakoupené zboží v některé z tří tisíc prodejen. Informovala o tom ČTK.Družstevní prodejny jako výdejny e-shopůPředseda Sdružení českých a moravských spotřebních družstev COOP Zdeněk Juračka potvrdil ČTK informaci o připravované spolupráci s internetovými obchody. „Jednáme s několika internetovými obchodníky. Nejdál jsme pokročili s firmou Mall.cz,“ sdělil ČTK Zdeněk Juračka.

Podle informací publikovaných na Finančnínoviny.cz se připravuje pilotní projekt v jednom vybraném regionu ČR. Pokud by se možnost vyzvednutí zboží z e-shopu v družstevních prodejnách osvědčila, zapojily by se také další kraje. Vznikla by tak další alternativa doručení se širokým pokrytím.

Rozšiřování výdejen a především poboček velkých e-shopů znamená nemalou investici, kterou je potřeba zvážit z pohledu dosahu a hustoty obyvatel. Možnost vzájemné spolupráce by tak internetovým obchodům otevřela další možnosti pokrytí především v menších městech a obcích.

Vzájemná synergie

COOP podle slov Zdeňka Juračky očekává, že by v rámci synergie nakupující z e-shopů při vyzvednutí produktu také přikoupili další zboží v družstevní prodejně.

Spuštění pilotního provozu předchází jednání o obchodních podmínkách a nastavení odměny za výdej objednaného zboží z e-shopu v některé z družstevních prodejen.

Žabka inspirací?

S podobným projektem již přišla v Praze síť samoobsluh Žabka. Do tzv. Žabkapointu se zapojila např. Alza.cz, Megaobchod či FotoFast, jejichž zákazníci mohou využít některou ze prodejen Žabka pro vyzvednutí zboží. Do samoobsluh objednávky sváží nízkonákladová doprava společnosti, zákazníci pak za ni platí relativně nízké poplatky.

Skupina COOP v loňském roce zastřešovala 57 spotřebních družstev, které provozují na 3 000 prodejen.

Zdroj: Finančnínoviny.cz (ČTK), ChannelWorldKomentáře