Do eD system Czech se vrací Petr Schrom. Klikman.cz startuje

Společnost eD system Czech ukončila výběrové řízení na novou pozici ředitele pro rozvoj obchodu, kterým se stal Petr Schrom. Mezi jeho úkoly patří i budování on-line partnerské sítě s názvem Klikman.cz. Jak funguje?Petr Schrom je absolventem Newport University, kde dosáhl titulu Bachelor of Business Administration a studentem Master of Business Administration (MBA) na Business School Nederland.Petr Schrom se vrátil do eD system Czech v polovině října. Zodpovědný je za rozvoj obchodu a mezi jeho první úkoly patří budování partnerské sítě Klikman.cz. Největší český distributor si od posílení týmu slibuje, že zkušenosti nového manažera z prodeje, marketingu a řízení týmů přinesou firmě další růst podílů na trhu v České republice.

Nový manažer zastával před příchodem do společnosti eD system funkci ředitele v T. S. Bohemia, kde se od října roku 2009 podílel na transformaci firmy ze subdistributora na internetový obchod s IT zaměřený na koncové zákazníky. Během jeho působení firma zvýšila svůj obrat a zisk o 16 %, rozšířila síť kamenných poboček na dvanáct a spustila nový e-shop. Petr Schrom pozici opustil z rodinných důvodů v srpnu a vrátil se do Ostravy.

Před nástupem do T. S. Bohemia zastával Petr Schrom téměř deset let funkci obchodního ředitele právě ve firmě eD system Czech. Ještě předtím působil jako obchodní ředitel ve firmě Evropa Computers (nyní Adeon), největšího prodejce CAD/CAM systémů na Moravě.

Klikman.cz má v ČR přes padesát poboček

Podle tiskového oznámení má eD system připravenu řadu obchodních i marketingových novinek. Petr Schrom se aktuálně soustředí na společný projekt s malými a středními dealery, kterým je vybudování partnerské síťe Klikman.cz. Ta má umožnit resellerům, kteří se zatím nesoustředili na prodej přes internet a nechtěli investovat do propagace vlastního webu, aby se do prodeje přes internet zapojili s pomocí eD systemu.

Klikman.cz je síť středních a malých prodejců  výpočetní techniky, kteří společně prodávají přes internetový obchod www.Klikman.cz. Síť je otevřena také ostatním zájemcům, kteří budou splňovat požadavky na partnery této sítě kladené. V současnosti máme přes 50 prodejních míst s ročním obratem v IT  900 mil Kč. Cílem projektu je pomoci středním a malým dealerům, kteří nemají čas, technické či  finanční prostředky, ale přesto by rádi získávali nové zákazníky přes internet. Případní zájemci se mohou registrovat na mailu prodejce@klikman.cz,“ uvedl Petr Schrom pro ChannelWorld.

Klikman aktuálně spolupracuje se sítí 57 kamenných poboček, která pokrývá celé území ČR. Více informací o projektu najdete přímo na stránkách Klikman.cz.

Zdroj: eD system Czech, ChannelWorldKomentáře