Distree XXL za námi. Známe vítěze EMEA Channel Academy Awards

Větší než kdykoliv v historii. Takové bylo Distree XXL 2010, největší setkání výrobců a distributorů v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika). Na slavnostním večeru výkonní zástupci evropského IT průmyslu zvolili nositele EMEA Channel Academy Awards 2010. Kteří výrobci uspěli a kdo z našich distributorů obdržel regionální ocenění?EMEA Channel Academy Awards 2010 Rekordní účast více než 800 výkonných zástupců výrobců a distributorů zaznamenalo letošní Distree XXL v Monacu. Počet vystavujících výrobců vzrostl o 15 % na 129 a ještě před začátkem akce bylo prostřednictvím online systému sjednáno 4 200 schůzek „jeden na jednoho“. Tisíce dalších se uskutečnilo přímo na místě.

Kromě řady malých asijských značek s nabídkou myší a klávesnic všech druhů a tvarů se mezi výrobci objevili také významní hráči jako Microsoft, AMD, nebo Cisco. Poprvé se účastnili také tři desítky nejvýznamnějších evropských e-tailerů.

Nechyběli ani zástupci českých a slovenských distributorů. Jmenovitě 100Mega Distribution, ABC Data, Agem SK, eD system Slovakia, Bostar, Diskus a SWS. Někteří z nich již ChannelWorldu potvrdili, že přímo na akci domluvili významné kontrakty pro rok 2010.

EMEA Channel Academy Awards 2010

Stejně jako v loňském roce proběhlo i na letošním ročníku Distree XXL živé hlasování výrobců a distributorů, kteří oceňovali vzájemnou spolupráci v předchozím roce. Podívejte se na přehled nominovaných. Kteří výrobci uspěli v hlasování distributorů?

EMEA desktopový/notebookový výrobce roku – Asus
EMEA výrobce periférií roku – Samsung
EMEA digitální lifestyle výrobce roku – Apple
EMEA výrobce komponentů roku – Western Digital
EMEA softwarový výrobce roku – Microsoft
EMEA výrobce příslušenství roku – Microsoft
EMEA tiskový výrobce roku – Hewlett-Packard

Stejně jako výkonní zástupci distribučních společností hlasovali pro své preferované výrobce, také zástupce výrobců volili distributory v jednotlivých regionech. Svůj loňský úspěch v našem regionu zopakovala skupina ABC Data.

Afrika – Ingram Micro
Střední & východní Evropa – ABC Data
DACH (německy mluvící země) – Actebis
Střední východ & Turecko – Aptec
Severní Evropa – GNT
Rusko & CIS – Elko
Jihovýchodní Evropa – Arena
Jižní Evropa: – Esprinet
UK & Irsko: – Westcoast

Více informací o Distree XXL najdete na ChannelWorldu, nebo přímo na stránkách akce. Přímo na místě jsme pro vás vyzpovídali několik výrobců i zástupce distributorů. Exkluzivní materiály jsme získali také od vystupujících analytiků. Na první kousky se můžete těšit hned příští týden.Komentáře