Distree XXL odhaluje nové vítěze EMEA Channel Academy Awards 2011

Největší setkání výrobců, distributorů, ale i prodejců v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) Distree XXL má za sebou 9. ročník. Zástupci IT výrobců a distributorů na galavečeru zvolili nositele EMEA Channel Academy Awards 2011. Kdo posbíral nejvíce ocenění a ve kterých regionech?Distree XXL odhaluje nové vítěze EMEA Channel Academy Awards 2011Využít obchodních příležitostí a ohodnotit spolupráci s partnery přijeli do Monaka zástupci distributorů, výrobců a prodejců z více než 80 zemí z celého světa. Návštěvníci letošního Distree XXL, které se konalo 8. 2. – 10. 2. 2011, si mezi sebou sjednali více než 4 800 obchodních schůzek.

Celkový počet účastníků v tomto roce dosáhl 950 (loni 800) a značí další nárůst zájmu o největší akci pro profesionály v prodejním kanále v regionu EMEA. Číslo není tak překvapivé, pokud uvažujeme, že se konference zúčastnili zástupci více než 120 výrobců, 300 distributorů a 50 retailerů a e-tailerů.

Na již 9. ročníku postupně rostoucí akce Distree XXL opět hlasovali zástupci distributorů a výrobců živě prostřednictvím elektronických zařízení, aby vyjádřili sympatie svým obchodním partnerům.

EMEA Channel Academy Awards 2011

Kteří z nominovaných výrobců uspěli v hlasování distributorů? Nejlépe si letos vedl Microsoft, který získal ocenění hned ve třech kategoriích.

EMEA desktopový/notebookový výrobce roku – Lenovo.
EMEA výrobce zálohovacích/úložných řešení  – WD.
EMEA digitální lifestyle výrobce roku – Apple.
EMEA výrobce komponentů roku  – AMD.
EMEA softwarový výrobce roku  – Microsoft.
EMEA výrobce příslušenství roku – Microsoft.
EMEA tiskový výrobce roku  – HP.
EMEA herní výrobce roku – Microsoft.
EMEA výrobce domácích síťových řešení roku – D-Link.
EMEA výrobce mobilních komunikací roku – HTC.

Ve třech regionech vyslovili zástupci výrobců svou podporu distribuční společnosti Ingram Micro. Pro střední a východní Evropu získala ocenění po třetí v řadě za sebou skupina ABC Data.

Afrika – Mustek.
Střední a východní Evropa – ABC Data.
DACH (německy mluvící země) – Ingram Micro.
Střední východ a severní Afrika – Asbis.
Severní Evropa – Actebis.
Rusko & CIS – Elko.
Jihovýchodní Evropa – Arena.
Jižní Evropa – Ingram Micro.
UK & Irsko – Ingram Micro.

Pro srovnání se podívejte na loňské vítěze z řad výrobců a distributorů. Více informací o EMEA Channel Academy  Awards naleznete na webových stránkách Distree XXL.

Stejně jako loni se mezi účastnícími se výrobci objevily kromě největších hráčů na trhu softwaru a hardwaru také v Evropě zatím méně známé či neznámé značky z Asie, které zde teprve hledají své distributory. O zajímavé produkty nebyla nouze, o čemž se distributoři a prodejci mohli přesvědčit na mítincích a ve výstavních prostorách.

S poznatky analytiků o vývoji v prodejním kanále a s novinkami na evropském trhu vás seznámíme již brzy na stránkách ChannelWorldu.

Zdroj: ChannelWorldKomentáře