Dicota Eastern Europe v likvidaci, nyní značku zastupuje ComDis

Dicota Eastern Europe, lokální zastoupení značky Dicota, je od ledna v likvidaci. Distributorem pro Českou republiku, Slovensko a Polsko se stala společnost ComDis. Jaké jsou důvody této změny?ComDis regionálním zástupcem značky DicotaSpolečnost Dicota Eastern Europe, která zastupovala produkty značky Dicota v České republice a na Slovensku je podle obchodního rejstříku od 6. 1. 2011 v likvidaci. Dicota předala od 1. 2. 2011 zastoupení značky na obou trzích společnosti ComDis, která je výhradním dovozcem produktů Dicota do Polska od roku 2005.

Kvůli interní reorganizaci společnosti Dicota, která je součástí OSM Group, zavíráme pražskou pobočku společnosti Dicota a zároveň jmenujeme společnost ComDis našim regionálním zástupce pro český a slovenský trh,“ sdělil ve zprávě Laszlo Szalontai, ředitel prodeje pro střední, východní Evropu, Blízký východ a Afriku ve společnosti Dicota.

Josef Bělica, vedoucí obchodního oddělení a jednatel společnosti Comdis, v oznámení partnerům uvedl, že cílem změny je snížení nákladů na provoz v celé skupině Dicota a tudíž možnost nabídnutí lepších vstupních podmínek zákazníkům.

Třetí značka v portfoliu

Společnost ComDis je výhradním distributorem produktů I-Tec a v České republice zastupuje také značku Pretec (zálohovací zařízení a paměťové karty). Aktuální nabídka produktů zahrnuje příslušenství a komponenty pro PC a notebooky a oblast napájení.

České webové stránky Dicota nadále fungují. V části „Kontaktní adresa“ se pouze změnila adresa na společnost ComDis. V době zveřejnění zprávy byla v sekci „Jak nás najdete“ uvedena adresa na pražskou pobočku Dicota Eastern Europe. Aktuální kontakty na obchodní oddělení, logistiku či reklamace naleznete přímo na webu společnosti ComDis.

Zdroj: ChannelWorld, Dicota, ComDisKomentáře