Dial Telecom rozšířil metropolitní optickou síť

Dial Telecom oznámil rozšíření metropolitní optické sítě v Praze. Jaké služby nabízí pražským poskytovatelům internetových služeb (ISP) a dalším společnostem?Představenstvo Dial Telecomu má radost, další část etapy výstavby optické sítě má za sebou.Rozšíření sítě Dial Telecom se dotklo dalších dvaapadesáti nových přístupových bodů v Praze a vytížené trasy mezi Karlínem a Prahou 1, kde již byla optická vlákna vysokou poptávkou vyčerpána. Jak uvedla sama společnost, dosah internetových, datových i hlasových služeb se tak pro pražské firmy a ISP operátory zvýšil zhruba o 12 %.

Dial Telecom v červenci dokončil mezi lokalitami Corso (Karlín, Praha 8) a Gestin (V celnici 7, Praha 1) zafukování optického mikrokabelu o kapacitě 96 vláken. Zafukování provedl do nových mikrotrubiček ve stávající HDPE trubce a posílil tak optickou trasu, na níž byla vlákna vyčerpána. V průběhu začátku srpna tak začal připojovat další zákazníky v její blízkosti.

„Je to součástí projektu, který byl zahájen v roce 2009. Zrealizovali jsme tehdy první etapu SITEL – Blanická a šlo celkem o 12 km. Posilování sítě nyní pokračuje druhou etapou, dlouhou 13,5 km, mezi lokalitami Blanická – Corso – Kamenická,“ uvedla v tiskovém oznámení Alena Froňková, vedoucí týmu metropolitních optických sítí v Dial Telecomu. Oznámené dobudování trasy Corso – Gestin je pak první částí zmíněné druhé etapy posilování sítě.

Více informací, včetně přehledu nově zasíťovaných budov a nabídky služeb pro ISP najdete na stránkách Dial Telecom.

Zdroj: Dial Telecom, ChannelWorldKomentáře