Dial Telecom koupil divizi Master Internet. Co se stalo s ISP?

Dial Telecom, poskytovatel telekomunikačních služeb, dokončil odkup divize velkoprodeje telekomunikačních služeb od firmy Master Internet. Přebral také její zákazníky z řad poskytovatelů internetových služeb (ISP). Co s nimi plánuje?Dial Telecom podal ruku partnerům obsluhovaným Master Internetem. Dohodnutou akvizici oficiálně stvrdil začátkem minulého měsíce Krajský soud v Brně zápisem do obchodního rejstříku. Transakcí Dial Telecom získal klienty z oblasti velkoprodeje telekomunikačních služeb, které aktivně oslovil a pomohl jim s přechodem po technické i obchodní stránce. „Služby pro ně běží podle původních smluv a mění se jen poskytovatel,“ ujistil Filip Špaček, provozní ředitel firmy Master Internet.

Zajímalo nás, jaké změny bývalé partnery Master Internetu čekají. „Zákazník by měl pocítit především zázemí společnosti specializované na služby pro ISP na optické síti. Dial Telecom na českém trhu se službami pro ISP zaujímá přední postavení, a to sebou přináší mnoho kvalitativních výhod. Naše síť je rozsáhlá a produktové portfolio mnohem bohatší,“ uvedl pro ChannelWorld Tomáš Strašák, obchodní ředitel a člen představenstva Dial Telecom.

Celkově se Dial telecomu podařilo získat 15 nových zákazníků z řad ISP.

Dial Telecom poskytuje hlasové, datové a internetové služby s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní optické sítě. Velkoobchodně nabízí trvalé připojení k internetu, virtuální zabezpečené privátní sítě, virtuálního hlasového operátora, nejrůznější typy pronájmů optických vláken, hlasová spojení prostřednictvím IP protokolů, telefonní čísla, jejich přenositelnost a další služby. Podrobněji se s nimi můžete seznámit na stránkách Dial Telecom.

Co bude s Master Internetem?

Master Internet prodejem získal prostředky, které chce využít k posílení své pozice v oblasti datacenter a hostingových služeb. „Velkoprodej telekomunikačních služeb již nesplňoval naše očekávání. Chceme se dále soustředit na náš hlavní obchodní záměr, což je serverhosting – pronájem technologií a kolokačního prostoru. Již v průběhu tohoto roku budeme rozšiřovat prostory našich datacenter,“ uvedl v tiskovém oznámení Filip Špaček, provozní ředitel firmy Master Internet.

Zdroj: Dial Telecom, Master Internet, ChannelWolrdKomentáře