DataScript školícím centrem Symantecu

DataScript, vzdělávací středisko distributora Servodata, se stalo jediným autorizovaným školícím centrem Symantecu v České republice. Je určeno především vašim zákazníkům, ale své znalosti zde můžete obohatit i jako prodejci. Jaké kurzy nabídne? A jak můžete vydělat na jejich přeprodeji?Vzdělávání zákazníků v oblasti bezpečnosti IT může zvýšit vaše prodejeDataScript rozšířil svou nabídku vzdělávacích kurzů a stal se autorizovaným tréninkovým partnerem Symantecu (Symantec Education Partner) pro ČR. Jako autorizovaný partner poskytuje dceřiná firma distributora Servodata vzdělávací programy na produkty Symantec ve vlastních školicích prostorách i přímo u zákazníka.

Školení na bezpečnostní a zálohovací produkty jsou vedena v českém jazyce, kurzy z ostatních oblastí v angličtině.

Vzdělávací kurzy jsou přitom určeny zejména vašim klientům. Prodejní partnery školí výrobce bezpečnostního software v rámci svého partnerského programu a pořádá pro ně Symantec university.

Nicméně jako autorizovaný partner Symantecu můžete vydělat na zprostředkování školení právě pro své zákazníky. „DataScript poskytuje originální školení na produkty a řešení Symantec zejména koncovým uživatelům a zákazníkům. Partneři Symantec se také mohou školení zúčastnit nebo jej mohou nabízet svým zákazníkům. V takovém případě jim je pak poskytnuta provize ve výši 10-20 %," vysvětlila pro ChannelWorld Iveta Babulenková, ředitelka divize Datascript.

Autorizovaný tréninkový partner tedy školí případně i IT společnosti, které se Symantecem nemají vysoký stupeň partnerství. Kromě DataScriptu poskytuje celosvětově školící služby na produkty Symantec také Global Knowledge, ta ale nemá v ČR přímé zastoupení.

DataScript má dále status certifikovaného školicího partnera Red Hat a nabízí technologická školení na produkty RHEL, JBoss, Java, JEE a EMC. Jeho kompletní nabídku zaměřenou na IT specialisty, systémové administrátory a techniky naleznete zde.

Mezi hlavní vzdělávací programy společnosti Symantec dostupné v DataScriptu patří:

  • Symantec NetBackup 6.5 pro Windows: Pětidenní kurz v češtině zaměřený na obecné principy fungování NetBackup, tvorbu, implementace a strategii storage managementu.
  • Symantec Endpoint Protection 11.0: Pětidenní kurz v češtině zaměřený na administraci síťové a IT bezpečnosti a systémovou administraci, odborně spojenou s navrhováním, implementací a sledováním antiviru a antispyware a řešením klientských firewallů; kurz poskytuje informace, jak navrhnout, rozmístit, instalovat, nastavit a sledovat Symantec Endpoint Protection.
  • Symantec Enterprise Vault 7.x: Administration I & II: Pětidenní kurz v češtině určený pro systémové administrátory, kteří jsou pověřeni instalací, správou, integrací a monitorováním výkonu Enterprise Vault; praktická výuka zahrnuje plánování, instalaci, nastavení a použití Enterprise Vault.
  • Symantec Backup Exec 12.x pro Windows Servers: Administration I and II: Pětidenní kurz v češtině zaměřený na instalaci a konfiguraci Backup Exec 12.x pro Windows servery; učí vytvářet pravidla pro zálohování, spouštět, tvořit a obnovovat backup úlohy, věnuje se také pokročilejším tématům jako správě databáze, pokročilému nastavení Backup Exec, používání remote agentů k záloze Windows, Linux a Unix serverů, a obsahuje rovněž detailní přehled Backup Exec System Recovery.


Komentáře