Comguard distributorem SSL VPN od SonicWall

Specializovaný distributor Comguard se stal autorizovaným distributorem SSL VPN od společnosti SonicWall na českém i slovenském trhu. Jaké jsou hlavní argumenty pro výběr této značky?

Comguard distributorem SSL VPN od SonicWallComguard distributorem SSL VPN od SonicWallSSL VPN od společnosti SonicWall umožňuje uživatelům se bezpečně připojit z kteréhokoliv místa k libovolným aplikacím s vysokou propustností a s jakýmkoliv desktopovým nebo mobilním OS.

Řešení usnadňuje administrátorům nastavení bezpečnostní politiky firmy, sledování přenosů souborů vzdáleně připojených zaměstnanců a komunikaci s nimi.

Podepsáním distribuční smlouvy se společností SonicWall můžeme nabízet klientům skutečně efektivní nástroj pro zvýšení produktivity vzdálených uživatelů a zefektivnění práce IT oddělení. Vždyť každý správce firemní sítě již mnohokrát zažil situaci, kdy o víkendu musel řešit například s obchodním manažerem nefunkční vzdálené připojení, které zbrzdilo dokončení důležité obchodní nabídky pro klienta“, uvedl v tiskovém oznámení Jaroslav Mareček, produktový specialista, řídící distribuci tohoto řešení ve společnosti Comguard.

V portfoliu výrobce jsou čtyři modelové řady hardwarových SSL VPN bran a dva virtuální stroje. Všechny řešení podporují multiplatformní přístup (Windows, MAC, Windows Mobile a Linux).

Klíčové vlastnosti SSL VPN


  • Integrace řešení za jakýkoliv firewall bez nutnosti zásahu do stávající infrastruktury.
  • Klient zajišťuje přístup k firemním zdrojům, službám a aplikacím.
  • Přizpůsobitelný webový portál zajišťuje přístup uživatelů k firemním zdrojům dle nastavené politiky.
  • SonicWall Virtual Assist dovoluje technikům poskytování vzdálené podpory při využití stávající infrastruktury.
  • SonicWall Virtual appliance umožňuje nasazení virtuálního stroje, běžícího na VMware  ESX (verze 4.0 a vyšší).
  • Možnost využití vlastní dvoufaktorové autentizace s jednorázovými hesly generovanými appliancí a zaslanými prostřednictvím emailu.
  • Podpora mobilních zařízení.
  • Load Balancing je možné využít pro rozložení zátěže mezi více webových serverů.
  • Pro zajištění vysoké dostupnosti je možné nasazení řešení v HA clusteru.
  • Multiplatformní podpora Windows, MAC, Windows Mobile a Linux.

SonicWALL dále nabízí zálohování a obnovu citlivých dat - Continuous Data Protection (CDP). Jako výhodu tohoto řešení distributor uvádí vysokou míru automatizace, multiplatformní nasazení a správu prostřednictvím jediného webového GUI.

Kontakty na produktového specialistu, Jaroslava Marečka, naleznete ve vyhledávači distributorů (nejprve se přihlaste). Další informace o produktech SonicWall naleznete na webu společnosti Comguard.

Autorizovaným distributorem v ČR je nadále také Azlan - VAD divize společnost Tech Data Distribution.

Zdroj: Comguard, ChannelWorldKomentáře