Co nabídne CeBIT 2010?

Veletrh CeBIT patří mezi nejvýznamnější světové události digitálního průmyslu. Uskuteční se tradičně na jaře příštího roku v termínu 2. až 6. 3. 2010 v německém Hannoveru. Pořadatelé již oznámili první novinky.Loňský CeBIT "otevřel" Arnold Schwarzenegger. Kdo přijede letos zatím nevíme.Mezi aktuální hlavní oznámení pořadatelů CeBITu, Deutsche Messe AG, patří rozšíření výstavní části CeBIT Security World a založení sekce CeBIT Destination ITS.

Pod novým označením CeBIT Destination ITS (Intelligent Transport Systems) bude na veletrhu CeBIT prezentován celý procesový řetězec inteligentní dopravní telematiky pod jednou střechou. Novým místem setkání telematiky, dopravy, logistiky a Automotive Solutions se stane hala číslo 7. K vidění budou zejména řešení pro řízení vozového parku,  Car-to-Car-Communication, špičkové navigace, ale i produkty pro volný čas a zábavu.

„Soustřděním témat, které souvisí s telematikou, v hale č. 7, dosáhneme výrazně vyššího účinku v působení na vystavovatele i návštěvníky, “ uvedl v tiskovém oznámení Ernst Raue, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe zodpovídající za veletrh CeBIT. Synergie vyplynou především z tematické příbuznosti a místa konání v blízkosti výstavních oblastí veletrhu CeBIT AutoID/RFID v hale č. 6, Green IT v hale č. 8 a geoinformačních systémů a aplikací pro oblast veřejné správy v hale č. 9. Pro většinu obchodníků, kteří každoročně navštěvují přehlídku „Planet Reseller“, centrum specializovaného obchodu na veletrhu CeBIT, je nabídka „Destination ITS“ doplněním veletrhu, kde mohou dostat informace o rozmanitosti a způsobu využití nejnovějších navigačních systémů.

Větší prostor pro konference

Mezinárodní experti ICT branže budou na veletrhu CeBIT na konferenci Global Conferences 2. - 6. března 2010 diskutovat o nejdůležitějších trendech odvětví. Konference bude poprvé probíhat po dobu celého veletrhu a budete jí moci sledovat také online.

CeBIT Global Conferences se v roce 2010 uskuteční už po třetí a obrací se na zástupce s rozhodovacími kompetencemi z oblasti ICT, uživatelských firem a všechny zájemce. Účast je pro návštěvníky veletrhu CeBIT 2010 zdarma. Motto konference pro příští rok zní: „The challenges of a changing world - ICT for better lives and better business“.

Ke stěžejním oblastem veletrhu CeBIT 2010 patří vedle vedoucího tématu Connected Worlds výstavní oblasti Business IT, Green IT, Internet & Mobile Solutions, Webciety, Destination ITS, TeleHealth, Security, Banking & Finance, Communications, ICT Infrastructure a Planet Reseller. Další informace o veletrhu jsou k dispozici na stránkách CeBIT 2010.Komentáře