Citi Venture Capital 100% vlastníkem Ness Technologies

Citi Venture Capital International, globální soukromý kapitálový investiční fond, odkoupil zbylé akcie Ness Technologies, poskytovatel IT řešení a služeb za více než 5,5 miliardy korun.Citi Venture Capital úplným vlastníkem Ness TechnologiesTransakce Citi Venture Capital International (CVCI) byla schválena na zvláštní schůzi akcionářů společnosti Ness, 30. 8. 2011. Jejím důsledkem je také ukončení obchodování akcií Ness z Nasdaq Global Select Market a Tel Aviv Stock Exchange.

Společnost CVCI byla nejvýznamnějším akcionářem společnosti Ness ještě předtím, než se rozhodla odkoupit všechny akcie. Důvodem pro tento krok bylo přesvědčení o růstovém potenciálu Ness Technologies,“ uvedl v tiskovém oznámení Mirko Kalous, generální ředitel Ness Technologies v ČR. Změna by se neměla zákazníků a partnerů nijak výrazněji dotknout, Ness bude i nadále pokračovat ve své strategii, dodal Mirko Kalus.

„Těšíme se na spolupráci s vedením společnosti Ness, jejími zaměstnanci a partnery, která nám umožní ještě posílit její vynikající pověst a poskytovat zákazníkům unikátní přidanou hodnotu prostřednictvím její globální sítě,“ uvedl ve zprávě Bob Khanna, výkonný ředitel fondu CVCI.

Sídla společnosti Ness zůstanou i nadále v izraelském Tel Avivu a v Teanecku v New Jersey. Nemění se ani personální obsazení postů generálního a finančního ředitele, uvedla společnost.

CVCI v současné době spravuje vlastní nebo svěřené investice v hodnotě více než 7 miliard amerických dolarů.

Zdroj: Ness TechnologiesKomentáře