Cisco zavádí tři nové bezpečností certifikace

Výrobce síťových komponent Cisco přidal do svého portfolia tři nové certifikace. Na co se zaměřují?Partneři Cisca se mohou certifikovat v v oblastech IOS Security Specialist, VPN Security Specialist a Firewall Security SpecialistPartneři Cisca se mohou nově certifikovat v oblastech IOS Security Specialist, VPN Security Specialist a Firewall Security Specialist. Bezpečnost sítí je velmi rozsáhlé téma a Cisco těmito certifikacemi odpovídá na požadavek trhu ohledně specifických bezpečnostních znalostí.

V říjnu loňského roku navíc výrobce aktualizoval kurz CCNP (Cisco Certified Network Professional) Security a zavedl CCNP Voice pro bezpečnost VoIP sítí.

Partneři v prodejním kanále, kteří získají nové certifikace, mohou podle Cisca lépe prokázat bezpečnostní znalosti z vybraných kategorií a zákazníkům zajistit lepší zabezpečení jejich sítí.

Rozsah certifikací

Certifikace zahrnují bezpečnostní mechanizmy v systému Cisco IOS používaném v přepínačích a routerech, zone-based firewall, VPN a  intrusion detection a prevention systém. Podmínkou k možnosti získat certifikace je úspěšné splnění kurzu Cisco Certified Network Associate (CCNA) Security.

„Na trhu je vysoká poptávka po profesionálech z hlediska vnitřní i vnější bezpečnosti sítě, kteří velmi dobře rozumí specifickým oblastem,“ doplňuje k novým certifikacím Tejas Vashi, Cisco Learning senior manager.  „Firmy mohou takto vyškolené profesionály použít i ke vzdělání svých ostatních expertů,“ dodává Vashi.

Zájemci o certifikace se mohou vyškolit u jednoho z 350 certifikovaných partnerů Cisca. Více informací o školeních naleznete na webu společnosti Cisco.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře