Cisco kupuje LineSider, míří do cloudu

Společnost Cisco Systems minulý týden oznámila, že zahájila akvizici společnosti LineSider Technologies, výrobce softwarových řešení pro správu sítí. Co ji k tomuto kroku přivedlo?loga společností Cisco Systems a LineSider TechnologiesLineSider je pro Cisco zajímavý jednak z pohledu softwarových technologií pro rychlý síťový provisioning a jednak kvůli základně specializovaných zaměstnanců. Podmínky akvizice však prozatím nebyly zveřejněny.

“Akvizicí LineSideru získá společnost Cisco klíčové prostředky, který ji pomohou přesunout své klienty do prostředí cloud computingu,“ uvádí ve svém prohlášení Jesper Andersen, senior viceprezident divize Network Management Technology Group v Cisco Systems.

“Pokročilá softwarová řešení LineSideru pro správu sítí integrují fyzické a virtuální síťové služby s možností  nastavení pravidel a vytváří mnohem flexibilnější sítě,“ dodává.

Vlajková loď společnosti v oblasti sofwaru, řešení OverDrive, poskytuje abstrakční vrstvu, která umožňuje uživatelům jednoduše organizovat a reorganizovat síťové komponenty. Díky možnosti nastavení pravidel mohou společnosti překonfigurovat virtuální sítě podle aktuální potřeby.

LineSider v hledáčku

V roce 2008 navázal s LineSiderem partnerský vztah jeden z konkurentů Cisca, společnost 3Com. Cílem bylo nabídnout zákazníkům speciální verzi řešení OverDrive, která by spolupracovala s routery 3Comu a umožnila jim tak snadněji virtualizovat sítě. Dalšími partnery společnosti LineSider, založené roku 2005 v Massachusetts, jsou VMware, EMC a samotné Cisco.

Pokud nenastanou nepředvídatelné okolnosti, Cisco očekává dokončení akvizice v dubnu příštího roku. Zaměstnanci LineSideru se poté stanou součástí divize Cisco Network Management Technology Group.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře