CGI kupuje společnost Logica za 2,6 miliardy dolarů

CGI Group, dodavatel služeb v oblasti IT a podnikových procesů, odsouhlasil akvizici většího evropského konkurenta, společnosti Logica.

CGI kupuje společnost Logica za 2,6 miliardy dolarůCGI kupuje společnost Logica za 2,6 miliardy dolarůCGI Group odkoupí svého evropského konkurenta, společnost Logica, za 2,7 miliardy dolarů v hotovosti s cílem expandovat v Evropě.

Kombinace těchto společností vytvoří hráče v oblasti IT služeb s působností v Severní Americe, Evropě a Asii. Společnosti uvedly, že škála se stala v konkurenceschopnosti a službách důležitým faktorem vlivem globalizace a rostoucí konkurence. Na hlavních evropských trzích Logiky ovlivňuje ekonomická nejistota důvěru a poptávku veřejného i privátního sektoru.

Logica má přešení pro ropný a plynárenský průmysl, technologii pro sledování a zdroje pro off-shoring, které by podle Marka Schrutta, ředitele IT služeb v IDC Canada, mohly být dobrým komplementem technologie, kterými již CGI disponuje.

CGI s 31 000 zaměstnanci celosvětově dosáhla ve fiskálním roce končícím 31. 3. tržeb 4,2 miliardy dolarů.

Logica se sídlem v Anglii a 72 000 zaměstnanci celosvětově zaznamenala za loňský rok obrat ve výši 3,9 miliardy liber. Výzkumná společnosti TechMarketView uvedla, že Logica selhává v exekuci svých plánů. Logica je větší než CGI a akvizice, kdy menší firma kupuje větší, ve více než 50 % selže, říká Richard Holway, předseda představenstva TechMarketView.

Akvizice navíc přichází v okamžiku, kdy by trh T služeb měl podle Gartneru letos růst jen o 1,3 % na 856 miliard dolarů, přičemž loni rostl o 6,5 %.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře