CFO World má za sebou první měsíc provozu

Mezinárodní vydavatelství IDG, pod které spadá také ChannelWorld, spustilo weby pro finanční ředitele. Po loňské světové premiéře CFO Worldu v Německu se na Hromnice připojila Česká republika a v závěsu po ní i Švédsko. Jaké informace mají čeští CFO k dispozici online?CFO World logoNa adrese www.CFOworld.cz je – primárně pro potřeby finančních ředitelů – nabízeno aktuální zpravodajství, články, komentáře od respektovaných odborníků a ekonomických publicistů, rozhovory, informace v souvislostech o nových trendech, finančních službách a novinkách v legislativě.

Web se již může pochlubit statistikami po prvním měsíci provozu. V únoru měl web 2 810 návštěv, 6 556 pageviews a 2 066 unikátních uživatelů.

Finance nejsou jen světem nudných čísel a účetnictví, ale jde především o lidi, kteří mají velký smysl pro zodpovědnost a často řeší úkoly i mimo oblast finančního řízení, monitoringu a kontroly finančních procesů, plateb, cash-flow, finančního plánu a rozpočtu nebo vytváření strategických plánů,“ říká šéfredaktor webu CFO World Zbyněk Hutar.

Svět Chief Financial Officera a jeho obsah

CFO World reflektuje celkový vývoj hospodářství v ČR, Evropě a světě, všímá si změn v podnikatelském prostředí, přináší ekonomické analýzy, do budoucna připravuje diskuse a ankety, v nichž osloví přední odborníky. Bude se zajímat jak snížit provozní náklady, výdaje na mzdy, v čem a jak mohou pomoci dotace z EU, zda a jestli pomáhá pohyblivá pracovní doba, kurzarbeit atd. Redakce je otevřena všem podnětům čtenářů a na požádání jim stejně jako ChannelWorld pravidelně rozesílá informační newsletter.

Cílovou skupinou čtenářů představují CFO, CEO, generální ředitelé, ekonomičtí ředitelé, manažeři s vysokými rozhodovacími schopnostmi, top management, jednatelé, členové dozorčích rad, prokuristé, advokátní kanceláře, auditorské a jiné poradenské společnosti a v neposlední řadě studenti, vysokoškolští pedagogové a všichni zájemci o příslušnou problematiku.

Plánuje se, že do budoucna bude mít CFO World také svou tištěnou verzi: nejdůležitější materiály vyjdou jako příloha měsíčníku CIO Business World, který je rovněž mediálním produktem vydavatelství IDG. Více se o projektech vydavatelství dočtete přímo na stránkách IDG Czech.Komentáře