Česká pošta zavádí nové možnosti přepravy pro e-shopy

Česká pošta zahájila zkušební provoz dvou nových doručovacích služeb pro e-shopy. Od října pošta zavedla také tzv. Expresní balík. Jaké jsou možnosti doručení zákazníkům?

Česká pošta zavádí nové možnosti přepravy pro e-shopyČeská pošta zavádí nové možnosti přepravy pro e-shopy Foto: © mangostock - Fotolia.comČeská pošta ve spolupráci s vybranými internetovými obchody (Kasa.cz a obchodni-dum.cz) zahájila 1. 8. 2011 pilotní provoz nových služeb – Balík do ruky a Balík na poštu. Smluvní podavatelé (e-shopy) mohou zásilku podat na dohodnuté pobočce pošty, případně si sjednat vyzvednutí v místě provozovny.

Balík do ruky je určen pro zásilky do 30 kg a doručení pošta garantuje do 14:00 následujícího dne od podání zásilky. Přitom ve vybraných městech jsou zásilky dodány už v 10 či 12 hodin po dni podání a lze sjednat i večerní dodání.

Služba nabízí doručení kamkoliv s avízem přes SMS či email. Po neúspěšném pokusu o doručení je zásilka uložena na poště a zákazník je o jejím uložení informován prostřednictvím SMS/e-mailu i papírovou výzvou.

Balík na poštu bude doručen na jednu z 2 600 pošt, kterou si zákazník zvolí. O možnosti vyzvednutí dostane avízo přes SMS či email, nebude již informován papírovou výzvou.

Česká pošta podle informací na webu garantuje přepravu a uložení zásilky na vybranou pobočku následující den (od 12 nebo 15:00) po podání pro všechny balíky podané do 15 hodin.

Oběma službami lze odeslat balík, jehož délka nepřesahuje 240cm, součet všech rozměrů je max. 300 cm a váha není vyšší než 30 kg.

Cena těchto služeb je smluvní, internetový obchod Kasa.cz je zákazníkům nabízí za 129 Kč.

Doručení poštou v den podání

Od srpna Česká pošta nabízí tzv. Balík Expres. Službu lze využít v krajských městech a váha dodávaného balíku nesmí přesáhnout 15 kg. Při podání balíku do 10:00 je dodán ještě v ten den do 19:00.

Cena služby Expres se liší podle místa dodání. Při zaslání zásilky v rámci jednoho krajského města činí 180 Kč včetně DPH. Pokud budete balík zasílat z Prahy do některého z krajských měst nebo opačným směrem, je cena zásilky vyšší - 300 Kč včetně DPH.

Při dosažení určitého měsíčního obratu by vám Česká pošta měla být schopná nabídnout slevy. Více informací o podmínkách naleznete na webu České pošty (Balík na poštu a do ruky, Balík Expres).


Graf: Využití přepravy zákazníky na Kasa.cz v roce 2011

Využití způsobů přepravy na Kasa.cz v roce 2011

Zdroj: Česká pošta, Kasa.cz
Foto: © mangostock - Fotolia.com
Úvodní foto: © mangostock - Fotolia.com

Komentáře