Češi v e-shopech utrácí za nákup průměrně 2 800 korun, tvrdí Heureka

Podle průzkumu cenového srovnávače Heureka činí průměrná objednávka Čechů v e-shopech 2 800 Kč. Slováci nakupující přes internet utratí během jednoho nákupu v internetovém obchodě v průměru 125 eur.

Češi v e-shopech utrácí za nákup průměrně 2 800 korun, tvrdí HeurekaČeši v e-shopech utrácí za nákup průměrně 2 800 korunHeureka podle svých statistik tvrdí, že průměrnou výšku nákupu ovlivňuje zejména elektronika, která tvoří v České republice i na Slovensku přes třetinu všech nákupů.

„Průměrná výše objednávky dlouhodobě klesá, což souvisí s tím, že roste počet zákazníků, kteří na internetu nakupují i zboží nižší hodnoty,“ uvedl v oznámení tisku Kamil Demuth, projektový manažer Heureky.

Kromě elektroniky, zejména bílé techniky, televizorů, mobilních telefonů či fotoaparátů, nakupujeme na internetu zejména oblečení a obuv, knihy a kosmetiku.

Podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) letos průměrná roční útrata Čechů v e-shopech vzroste zhruba o 200 korun a 9 280 korun. V loňském roce se průměrná roční útrata Čechů na internetu snížila z 11 655 korun v roce 2010 na 9 102 korun.

Zdroj: Heureka, APEK

Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře