Češi i Slováci při nákupu z e-shopu šetří na poštovném, tvrdí Heuréka

Podle statistik cenového srovnávače Heureka.sk se osobní odběr zboží z e-shopů v Čechách i na Slovensku těší popularitě.

Češi i Slováci při nákupu z e-shopu šetří na poštovném, tvrdí HeurékaČeši i Slováci šetří na poštovném, osobní odběr při nákupu z e-shopu vede, tvrdí HeurékaDůvodem upřednostňování osobního odběru při nákupu z e-shopů v České republice i na Slovensku je podle Heureka.sk zejména úspora poštovného. Loni využilo osobní odběr 42 % Slováků a 53 % Čechů nakupující na internetu. Ostatní si nechali zboží zaslat domů.

Vyplývá to z průzkumu portálu heureka.sk, který porovnává internetové obchody, jejich zboží a ceny. On-line průzkum proběhl začátkem roku na vzorku 2 000 slovenských a 7 000 českých respondentů.

Kdyby měli zákazníci e-shop blízko svého bydliště či práce, osobní odběr by využilo až 90% z nich, tvrdí Heureka na základě svých dat.

Lidé nakupují online kvůli nižším cenám. Je proto přirozené, že preferují osobní odběr, kterým šetří navíc peníze za poštovné,“ uvedl v tiskovém oznámení projektový manažer Kamil Demuth.

Mezi nejprodávanější zboží na internetu patří podle srovnávače móda (oblečení, doplňky a obuv), za kterou následovaly knihy, bílá technika, počítače, TV a video, kosmetika a parfémy. Z elektroniky vedou mobilní telefony a PDA zařízení.

Zdroj: Heureka.sk
Komentáře