Avnet uzavřel fiskální rok 2011 s rekordním nárůstem obratu

Avnet, mezinárodní distributor IT technologických řešení s přidanou hodnotou, zveřejnil finanční výsledky za uplynulý fiskální rok. Jak si vedl v jednotlivých regionech světa?

Avnet uzavřel fiskální rok 2011 s rekordním nárůstem obratuPři pohledu na produktové kategorie se nejlépe prodávaly servery, storage a software, které vzrostly o více jak 60 %V posledním fiskálním čtvrtletí 2011 Avnet utržil 6,91 miliardy dolarů a zisk na akcii se zvedl na 1,22 dolaru. Jednalo se tak o nejsilněiší kvartál celého roku.

Také v předchozích čtvrtletích si však Avnet vedl dobře, jelikož celkově za uplynulý fiskální rok, který skončil 30. 6. 2011, vydělal 26,534 miliardy dolarů a zaznamenal tak meziroční navýšení o 7 miliard dolarů.

Provozní příjmy přesáhly poprvé miliardu dolarů navzdory tomu, že distributor z počátku roku investoval do akvizicí firem, jako je například Bell Micro.

Obrat v EMEA rostl o 64 %

Divize Avnet Technology Solutions, která se zabývá VAD distribucí, zaznamenala ve čtvrtém fiskálním kvartálu meziroční nárůst příjmů o 41,2 % na 2,95 miliardy dolarů a její příjmy pro forma vzrostly o 15,8 %.

Nejlépe se divizi dařilo v Americe, kde se příjmy zvedly o 25,3 % na 1,61 miliardy dolarů. V regionu Evropy, Blízkého Východu a Afriky (EMEA) příjmy dosáhly 876,8 milionu dolarů což ve srovnání s předchozím rokem představuje nárůst o 64 %. V Asii Avnet TS utržil sice jen 460,6 milionu dolarů, ale vykázal nejvyšší meziroční nárůst (72,3 %) ze všech regionů.

Servery, storage a software se těší zájmu

Při pohledu na produktové kategorie se nejlépe prodávaly servery, storage a software, které vzrostly o více jak 60 %. Dvojciferný růst dále zaznamenaly také segmenty sítí a služeb.

Avnet za uplynulý fiskální rok zvýšil návratnost kapitálu (ROCE) o 76 bodů na 15,4 % a v souvislosti s pozitivní finančními výsledky představenstvo rozhodlo o zpětném odkupu akcií v hodnotě 500 milionu dolarů.

Zdroj: AvnetKomentáře