Avnet hlásí rekordní tržby za čtvrté fiskální čtvrtletí

Avnet, mezinárodní distributor s přidanou hodnotou (VAD), oznámil své výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí 2010, ve kterém dosáhl rekordních příjmů. Jak skupina uzavřela fiskální rok 2010?Tržby společnosti v posledním fiskálním čtvrtletí 2010 se meziročně zvýšily o 38,5 % na rekordních 5,1 miliard dolarů.Tržby společnosti Avnet se v posledním fiskálním čtvrtletí 2010  meziročně zvýšily o 38,5 % na rekordních 5,1 miliard dolarů. Avnetu se přitom dařilo celoročně. Za fiskální rok 2010, který skončil v srpnu, si vůči loňsku distributor polepšil o 18,1 % na opět rekordních 19,16 miliard dolarů. V posledním čtvrtletí výrazně rostly také příjmy společnosti, a to o celých 187,5 %.

Operační skupina Avnet Technology Solutions, která se zabývá distribucí, zažila v rámci firmy rovněž úspěšný kvartál, když její prodeje již třetí čtvrtletí v řadě rostly o více jak 10 %. Meziroční růst by měl předběžně dosáhnout 25 % a mezičtvrtletně si skupina Technology Solution polepšila o 10 %.

Avnet Technology Solutions se dařilo v Americe, kde se tržby meziročně zvýšily o 26,7 % a dosáhly 1,286 miliard dolarů. Ještě větší růst, 70 %, zaznamenala skupina v Asii. V tomto regionu byl však výrazně nižší obrat, „pouze“ 267,4 milionu.

Prodeje táhly servery

Nejmenší růst si skupina Avnet Technology Solutions připsala v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika), kam spadá také Česká republika a Slovensko. Mezičtvrtletně si skupina na tržbách polepšila o 8 %, meziročně téměř o 20 %. Celkově tak za čtvrtý fiskální kvartál utržil Avnet Technology Solutions v regionu EMEA 534,6 milionů dolarů. Tento růst je ale dobrým znamením zotavujícího se trhu, jedná se totiž o první čtvrtletí růstu v tomto regionu po období ekonomické recese.

Z produktových kategorií byly v distribuční části firmy nejúspěšnější servery. Obrat tohoto segmentu si vůči předchozímu čtvrtletí polepšil o 30 %, meziročně pak o 29 %.

Podle tiskové zprávy se Avnetu podařilo zlepšit výkonnost společnosti a významně navýšit rentabilitu a mírů zisku. Výsledky tuzemských poboček samostatně nezveřejňuje. Nicméně i na českém trhu významně posiloval. Na tuzemském trhu převzal od společnosti Servodata divizi HAL pro distribuci HP produktů v České republice a mezinárodně posílil ještě významněji, když akvíroval společnost Bell Microproducts. Slovenská pobočka Avnetu zase získala od čtenářů ChannelWorldu ocenění IT VAD roku 2009.

Zdroj: Avnet, ChannelWorldKomentáře