AT Computers nabídne záznam na DVD DataTresorDisc (aktualizováno)

AT Computers, IT distributor a výrobce počítačové techniky, oznámil získání autorizované distribuce na záznamové disky DataTresorDisc od společnosti Northern Star. Čím vynikají a u koho je objednat?AT Computers nabídne záznam na DVD DataTresorDiscAT Computers získalo v České republice do výhradní distribuce DVD disky DataTresorDisc s dlouhou životností od společnosti Northern Star.

Jde o unikátní technologii, na kterou má patent jediný výrobce,“ uvedl v tiskovém oznámení marketingový ředitel AT Computers Martin Wanke (7. 6. 2011 citace zkrácena, původně obsahovala informaci o AT Computers jako jediném oficiálním distributorovi, pozn. red.).

Záznamová vrstva je tvořena plastovým naprašováním anorganických keramicko-kovových prvků, které podle výrobce nepodléhají přirozenému stárnutí. Oproti standardnímu DVD+R by tak DataTresorDisc měly zajistit stálost zaznamenaných dat vůči světlu, UV záření, vlhku, zvýšeným teplotám, magnetismu i radiaci.

Médium jsou vhodná pro archivaci dat, které je potřeba uchovat dlouhodobě. Výrobce garantuje uchování dat po domu minimálně 160 let. Disky lze podle Northern Star bezpečně použít ve většině zapisovacích a čtecích DVD mechanikách, včetně Blu-ray.

Produktovým manažerem značky v AT Computers je Pavel Becke, kontakty na něj naleznete ve vyhledávači distributorů (nejprve se přihlaste).

Více se o discích a společnosti Northern Star dočtete na českých stránkách DataTresorDisc.


Aktualizace 7. 6. 2011:

Dalšími autorizovanými distributory značky v České republice jsou Agem a Lama Plus. Na Slovensku značku autorizovaně distribuuje společnosti Diskus SK a Lama Plus Slovakia.

Zdroj: AT Computers, ChannelWorldKomentáře