Arrow ECS rozšířila školicí středisko a otvírá kompetenční centrum

Arrow Enterprise Computing Solutions, součást podnikatelského segmentu Arrow Electronics, rozšířila svoje vzdělávací středisko a otevřela nové kompetenční centrum v prostorách své pražské kanceláře. K čemu ho můžete využít?Vzdělávání je alfou a omegou poskytování služeb v IT. Co vám nabízí Arrow ECS?Pražské školící centrum distributora s přidanou hodnotou (VAD) Arrow ECS má od května o jednu učebnu navíc. Celkem nyní disponuje třemi školicími místnostmi a nově otevřeným kompetenčním centrem. To nabízí technologie z oblasti serverové a desktopové virtualizace, ukládání dat, bezpečnosti a počítačových sítí od výrobců z portfolia distributora.

Cílem rozšíření centra je nabídnout plnou technickou a vzdělávací podporu našim obchodním partnerům a jejich zákazníkům při výběru produktů a řešení dodávaných Arrow ECS. Prodejci a jejich zákazníci mohou snadno testovat technologie v prostředí, které simuluje skutečné datové centrum. Kromě toho nabízíme moderní a prostorné učebny, které lze použít pro certifikované kurzy a odbornou přípravu,“ upřesnil v tiskovém oznámení Jesper Trolle, viceprezident Arrow ECS pro region CEE.

Služby kompetenčního centra

V kompetenčním centru Arrow ECS jsou aktuálně instalovány virtualizační technologie VMware, Citrix a další spolu s vybranými aplikacemi, které mohou být v případě vaší potřeby rozšířeny o partnerská řešení. Distributor sem umístil také servery Sun Microsystems, systémy pro ukládání dat NetApp a síťové prvky Juniper Networks.

Centrum lze využívat jak vzdáleně, prostřednictvím uživatelského nebo administrátorského přístupu, tak přímo v prostorách nového centra. Pomoci vám může v následujících požadavcích:

- Prezentace partnerských řešení u zákazníků;
- Ověření kompletních partnerských řešení;
- Možnost vyzkoušení uživatelského přístupu;
- Odzkoušení nových funkcí;
- Odladění technologií před ostrým nasazením;
- Simulace reálného provozu.

Kompetenční centrum Arrow ECS využijete v těchto oblastech:

Serverová virtualizace
Ukládání dat
Virtualizace desktopů
Doručování aplikací
Bezpečný přístup – SSL/VPN, autentizace SSO
Síťové prvky

Centrum i školicí středisko najdete na adrese:

Arrow ECS, a.s.
Nagano III, U nákladového nádraží 10
130 00 Praha 3

V případě zájmu se partner obrací na konkrétního technika nebo produktového manažera. Vybírá si podle toho, jaké zařízení chce testovat,“ upřesnila pro ChannelWorld nejjednodušší způsob objednání služeb kompetenčního centra Ingrid Zábranská, marketingová manažerka Arrow ECS. Potřebné kontakty najdete zde.

Pro více informací navštivte www.arrowecs.cz, zamířit můžete také přímo na přehled plánovaných školení.

Zdroj: Arrow ECS, ChannelWorldKomentáře