APEK: Vánoční nakupování v e-shopech vyvrcholí 12. 12.

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) očekává kulminaci vánočních nákupů v e-shopech 12. 12. 2011. Letošními hity jsou prý chytré mobily nebo čtečky knih.

APEK: Vánoční nakupování v e-shopech vyvrcholí 12. 12.APEK: Vánoční nakupování v e-shopech vyvrcholí 12. prosinceAsociace pro elektronickou komerci odhaduje, že nákupní boom v internetových obchodech bude vrcholit v pondělí 12. prosince. Obchodníci by se tak dle jmenované organizace měli připravit na výraznější nárůst objednávek.

Během letošních Vánoc spotřebitelé utratí v průměru 2 500 korun, zhruba čtvrtina z nich však nakoupí dárky za více než 8 tisíc korun,“ tvrdí Jan Vetyška, výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci.

APEK uvádí, že letos v listopadu registrovaly e-shopy zvýšení tržeb zhruba o 280 procent v porovnání s předchozím měsícem.

Organizace dále v prohlášení říká, že v polovině prosince to bude téměř dvojnásobek. E-shopy prý v předvánočním období generují více než třetinu svých obratů, tedy přibližně 14 miliard korun. Hity letošních vánoc jsou podle Vetyšky chytré mobily spolu s tablety a čtečkami elektronických knih.

Zdroj: APEK

Úvodní foto: © cienpiesnf - Fotolia.com

Komentáře