APEK: České e-shopy tento týden utrží až 1,8 miliardy

Tzv. Cyber Monday celoroční vrchol online nakupování v Severní Americe a Velké Británii v ČR zatím nemá tradici. I tak však Asociace pro elektronickou komerci očekává tento týden výrazný nárůst tržeb e-shopů.

APEK: České e-shopy tento týden utrží až 1,8 miliardyAPEK: České e-shopy tento týden utrží až 1,8 miliardyV České republice Cyber Monday v podstatě neznáme, i tak se kvůli předvánočním nákupům v týdnu od 26. 11. podle APEK tržby českých e-shopů výrazně zvýší.

Na pondělí 26. listopadu očekáváme významný skok, kdy se počet objednávek dostává až přes trojnásobek celoročního průměru,“ uvedl v oznámení výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci (APEK) Jan Vetyška.

Celkem by Češi měli na Vánoce podle Vetyšky utratit na internetu přibližně 16 miliard korun. „Největší objemy nákupů odstartuje právě Cyber Monday a v celém týdnu dosáhnou až 1,8 miliardy korun,“ dodává Vetyška.

Marketingový termín Cyber Monday, který letos připadá na pondělí 26. 11., znají internetoví nakupující na západě od roku 2005 a navazuje na tzv. Black Friday považovaný za začátek vánoční sezony v kamenných obchodech spojený s řadou slev.

Zdroj: APEK

Úvodní foto: © cienpiesnf - Fotolia.com

Komentáře