Allegro Group koupilo dodavatele e-shopů NetDirect

Vlastník Aukra, skupina Allegro Group, získal 100% obchodní podíl v české společnosti NetDirect, která je největším českým dodavatelem řešení pro obchodování na internetu. Jaké s ním má plány?

Allegro Group koupilo dodavatele e-shopů NetDirectAllegro Group koupilo dodavatele e-shopů NetDirectAllegro Group chce prostřednictvím akvizice nabídnout svým partnerům lepší zázemí pro obchodování na internetu, NetDirect si od nákupu slibuje přístup na trhy ve střední a východní Evropě, kde již Allegro Group již působí.

Bližší podmínky ani cena transakce nebyly společnostmi zveřejněny.

Allegro ve svém prohlášení uvádí, že NetDirect je s obratem 69,7 milionu Kč za rok 2010 jedničkou na trhu dodávek internetových obchodů v segmentu malých firem a živnostníků (systém FastCentrik) i v segmentu středních a velkých společností (systém ShopCentrik).

Sama skupina pak zastřešuje největší českou a slovenskou aukční síň, slevový portál, cenové srovnávače, inzertní/bazarové servery a další portály zaměřené např. na reality a hotelové ubytování.

Z e-shopu na Aukro a naopak

Aukro by tak mělo získat provázání na řešení pro e-shopy. „Na tuzemském trhu nalezneme mnoho synergií, kdy například klienti NetDirectu budou moci pohodlně prodávat na Aukro.cz. Klienti a partneři Aukra, jimž standardní nástroje na Aukru již nestačí, zase získají kvalitní a ověřené řešení e-shopů,“ představil Jan Svoboda, jednatel firmy NetDirect, plány pro lokální trh.

Jednání o spojení obou firem byla zahájena na konci roku 2010. Ještě letos by měl NetDirect svým stávajícím klientům poskytnout možnost prodávat na Aukro.cz přímo prostřednictvím administrací jejich internetových obchodů. Obchodní podmínky pro zákazníky a partnery společnosti NetDirect zůstávají neměnné.

Společně nejen lokálně

Plánem spojovaných společností je rozvinout více aktivity na zahraničních trzích. „NetDirect má pro Allegro Group strategický význam přesahující hranice České republiky. Vstupem do NetDirectu jsme získali kvalitní aplikace ověřené na exponovaném českém trhu, stabilní a vysoce odborný tým s obrovským tahem na branku a také rozběhlé inovační projekty, které mohou výrazně změnit budoucí poměry na zahraničních trzích, ve kterých máme svá zastoupení nebo do kterých směřujeme,“ uvedl v tiskovém oznámení Jakub Havrlant, výkonný ředitel holdingu Allegro Group.

V červenci 2011 měl NetDirect v Praze a Ostravě 76 stálých zaměstnanců. Se všemi zaměstnanci firma počítá i do budoucna, NetDirect bude nadále spravovat i stejný management, uvedlo Allegro v prohlášení. NetDirect je vítězem titulu Microsoft Country Partner of the Year 2010 a držitelem titulu Microsoft Gold Certified Partner.

Zdroj: Allegro GroupKomentáře