ABC Data koupila rumunského distributora Scop Computers

ABC Data, distributor výpočetní techniky, oznámil podepsání smlouvy o převzetí společnosti Scop Computers, distributora IT v Rumunsku.ABC Data koupila rumunského distributora Scop ComputersTransakcí společnost ABC Data získala 51 % procent akcií Scop Computers a v následujících třech letech se stane stoprocentním vlastníkem firmy.

Synergickým efektem bude rozšíření portfolia výrobků, nabídky doplňkových a unikátních služeb a také optimalizace vnitřních operačních procesů, včetně využití – nyní také v Rumunsku – naší bezkonkurenční prodejní platformy, tj. internetového systému Interlink,“ uvedl v tiskové zprávě Marek Sadowski, předseda ABC Data S.A.

Akvizice podle plánu

Převzetí společnosti Scop Computers představuje také zvýšení hodnoty společnosti a realizaci jednoho z emisních cílů v souvislosti se vstupem na varšavskou Burzu cenných papírů v červnu 2010. Akvizice v Rumunsku byla možná díky prostředkům, jež společnost získala od institucionálních i individuálních investorů.

Jsme přesvědčení, že ABC Data – společnost, jejíž značku a pozici leadera v oboru budujeme společně s vámi již 20 let – má nyní šanci na ještě rychlejší růst na mezinárodním trhu. Naším cílem je stát se do tří let univerzálním distributorem IT, jenž bude moci realizovat dodávky klientům v každé zemi Střední a Východní Evropy do 24 hodin.“ dodal Marek Sadowski.

Kromě pobočky v České republice, ABC Data působí na Slovensku, v Polsku a od září 2010 také v Litvě.

Zdroj: ABC DataKomentáře