3M otevřelo v Praze inovační centrum

Společnost 3M v Praze otevřela své inovační centrum, které bude sloužit především pro vývoj nových produktů a jejich testování. Součástí komplexu je i rozsáhlá expozice technických řešení a hotových výrobků.3M otevřelo v Praze inovační centrumPartneři a zákazníci z oblasti průmyslu, zdravotnictví, retailu a jiných oborů se mohou v inovačním centru seznámit s  nabídkou produktů 3M a s možnostmi jejich konkrétního využití.

Větší individualizace výrobního programu bude podle očekávání znamenat nové zakázky v České republice i celém regionu střední a východní Evropy, uvádí 3M.

Nově otevřené inovační centrum v Praze na Chodově bude sloužit jako zázemí pro testovací laboratoř a zároveň společnosti poskytne prostory pro prezentaci hotových výrobků a technologií zákazníkovi.

„Velká různorodost výrobního programu 3M je prostorově i odborně náročná na individualizaci podle potřeb jednotlivých klientů. Inovační centrum nám umožní připravit ve velmi krátké době řešení na míru konkrétní poptávce, včetně například pravidelných zkoušek potvrzujících specifikaci výrobku,“ uvedl ve zprávě pro média David Vrba, generální ředitel společnosti 3M Česko.

Inovační centrum 3M o rozloze 452 m2centralizuje technického a předváděcího vybavení do jednoho místa. Výstavba entra trvala 12 měsíců. Náklady včetně pořízení technického vybavení dosáhly podle 3M 20 milionů korun. Na celém světě má 3M celkem 35 podobných zařízení.

Zdroj: 3M
Komentáře